SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostradą A4 od zachodniej do wschodniej granicy! Ostatni odcinek Rzeszów-Jarosław czeka na otwarcie

Autostradą A4 od zachodniej do wschodniej granicy! Ostatni odcinek Rzeszów-Jarosław czeka na otwarcie

14.07.2016, godz. 00:00
Autostrada A4, Przemyśl-Korczowa
foto: GDDKiA

Z tej informacji kierowcy z południowego wschodu powinni być bardzo zadowoleni. Na dzień 20 lipca zaplanowano otwarcie autostrady A4 z Rzeszowa do Jarosławia. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że z pewnością zdąży przed Światowymi Dniami Młodzieży, które odbędą się w dniach 25-29 lipca br. w Krakowie.

Obecnie aby przejechać w całości trasą łączącą granicę Niemiec z Ukrainą, brakuje jedynie 41-kilometrowego odcinka Rzeszów Wschód do Jarosławia - Węzeł Wierzbna. Gdy ten fragment zostanie oddany do użytku, A4-ka od Jędrzychowic (granica z Niemcami) do Korczowej (granica z Ukrainą) będzie liczyła w sumie 653 km długości.

Przeczytaj: Bramki na A4 zostaną otwarte w Światowe Dni Młodzieży

- Oddając ten odcinek do ruchu kończymy projekt pod hasłem "autostrada a4". Będzie można przejechać autostradą od granicy zachodniej do granicy wschodniej z Ukrainą - mówi Joanna Rarus z rzeszowskiego oddziału Dróg Krajowych i Autostrad.

Ostatni termin oddania brakującego fragmentu A4 był wyznaczony na połowę maja. Przez kłopoty przy budowie dwóch wiaduktów nad torami kolejowymi między Przeworskiem a Jarosławiem, wykonawcy oraz inwestor zostali zmuszeni do zmiany terminu. Obecny termin oddana trasy to 20 lipca 2016 r. Za wykonaną pracę konsorcjum firm Budimex-Strabag otrzyma wynagrodzenie 985 milionów złotych. Inwestycja ta jest współfinansowana ze środków unijnych z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Poprzednim wykonawcą, z którym zerwano kontrakt było konsorcjum firm Polimex Mostostal i Doprastav, a pierwotna data ukończenia tego odcinka A4 była powiązana z piłkarskimi mistrzostwami Euro 2012.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: