SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A4: odcinek Dębica Pustynia - Rzeszów Zachód oddany do użytku kierowców

Autostrada A4: odcinek Dębica Pustynia - Rzeszów Zachód oddany do użytku kierowców

31.10.2013, godz. 10:24
Autostrada A4
foto: GDDKiA

Autostrad w Polsce wciąż nie ma za wiele, jednak z każdym rokiem sytuacja ta ulega poprawie. Mamy dobrą wiadomość dla kierowców - w dniu 31.10.2013 r. oddano do użytku kolejny odcinek autostrady A4, Dębica Pustynia - Rzeszów Zachód.

Po kłopotach z wykonawcami 35-kilometrowy odcinek autostrady A4 Dębica Pustynia - Rzeszów Zachodni został w końcu oddany do użytku. Co ciekawe, inwestycja ta była gotowa już od ponad roku, jednak nie mogła ona być oddana do użytku ze względu na nieskończone węzły drogowe. To właśnie one odpowiadają za możliwość wjechania na autostradę. W ramach odcinka Dębica Pustynia - Rzeszów Zachodni wybudowano także 43 obiekty mostowe.

Patrz też: Obwodnica Leżajska: pierwszy etap włączony do ruchu

Początkowo za budowę odcinka odpowiadało konsorcjum firm m.in. SIAC Construction i Hydrobudowa, jednak ze względu na niewywiązywanie się z kontraktu GDDKiA zerwała z nimi umowę. W przetargu na dokończenie projektu wygrał Budimex, którego oferta o wartości 981,5 mln zł brutto należała do najkorzystniejszych. Koszt budowy odcinka Dębica Pustynia - Rzeszów Zachodni wyniósł ponad 1,4 mld zł.

Na dokończenie czeka również odcinek autostrady A4 od Dębicy do Tarnowa, który ma być oddany do użytku pod koniec 2014 r. Jeśli tak się stanie, to kierowcy jadący z Rzeszowa będą mogli bezpośrednio dojechać już do granicy z Niemcami.

autor: Łukasz Kuźmiuk zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: