SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A4: Odcinek Jarosław Wschód - Przemyśl oddany do użytku kierowców

Autostrada A4: Odcinek Jarosław Wschód - Przemyśl oddany do użytku kierowców

29.05.2013, godz. 12:45
autostrada
foto:

Kolejne kilometry polskich autostrad zostały oddane do użytku. Od poniedziałku 27 maja 2013, kierowcy mogą jeździć na terenie Podkarpacia po nowym 18-kilometrowym fragmencie autostrady A4 na odcinku Jarosław Wschód - Przemyśl.

Dzięki dołączeniu odcinka węzeł Jarosław Wschód (okolice Pawłosiowa) węzeł Przemyśl (skrzyżowanie z DK77, okolice Radymna), kierowcy mogą poruszać się po nowym 18-kilomewtrowym fragmencie Autostrady A4. Tym samym zakończyły się roboty na całym 25-kilometrowym odcinku Jarosław Zachód - Przemyśl, realizowanym w systemie projektuj-buduj.

Oddanie do ruchu następnego fragmentu trasy węzeł Jarosław Zachód – węzeł Jarosław Wschód uzależnione jest od zakończenia budowy węzła Jarosław Zachód realizowanego w ramach sąsiedniego kontraktu Rzeszów (węzeł Rzeszów Wschód) - Jarosław (węzeł Jarosław Zachód). Zakończenie prac planowane jest na trzeci kwartał bieżącego roku.

Nowy odcinek A4 ma znacznie ułatwić i przyspieszyć ruch pojazdów. Pozwoli na komfortową jazdę oraz poprawi bezpieczeństwo wraz oszczędnością czasu, zwłaszcza w przypadku podróżujących z Przemyśla w stronę Rzeszowa oraz do południowych, handlowych części Jarosławia.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: