SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Autostrada A4: Odcinek Szarów - Tarnów OTWARTY dla pojazdów o masie do 12 ton oraz autobusów

Autostrada A4: Odcinek Szarów - Tarnów OTWARTY dla pojazdów o masie do 12 ton oraz autobusów

29.11.2012, godz. 13:03
Autostrada A4 Szarów Tarnów
foto:

Kolejne kilometry polskich autostrad zostały oddane do użytku. Od czwartku 29 listopada 2012, kierowcy mogą jeździć na terenie Małopolski po nowym 57-kilometrowym fragmencie autostrady A4 na odcinku Szarów-Tarnów.

Autostrada A4 Kraków-Tarnów jest już przejezdna. Nowym odcinkiem na razie nie pojadą samochody ciężarowe o masie powyżej 12 ton, które muszą kierować się na starą drogą krajową nr 4. Ograniczenie to nie dotyczy tylko autobusów, dlatego też przewoźnicy osób mogą korzystać z trasy tak samo jak osobówki.

Budowa oddanej do użytku autostrady została podzielona na trzy inwestycje: Szarów–Brzesko (23 km), Brzesko–Wierzchosławice (21 km) i Wierzchosławice–Krzyż (Tarnów Północ 13 km). Wszystkie odcinki są dostępne dla kierowców w całości, mimo wciąż prowadzonych prac budowlanych na środkowym fragmencie Brzesko-Wierzchosławice. Tutaj trzeba uważać na ograniczenia prędkości. Zjazdy z autostrady zlokalizowano w Bochni, Brzesku, Wierzchosławicach i Tarnowie.

A4 z Krakowa do Tarnowa według zapowiedzi GDDKiA ma być całkowicie ukończona wiosną 2013 roku. Docelowo autostrada A4 ma  przebiegać przez cały kraj "z zachodu na wschód" z: Jędrzychwic k. Zgorzelca, przez m.in. Wrocław, Opole, Kraków, Tarnów, Rzeszów, aż do przejścia granicznego z Ukrainą w Korczowej.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: