SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Bądźmy równi na drodze. Poprawmy bezpieczeństwo jazdy, zredukujmy liczbę wypadków

Bądźmy równi na drodze. Poprawmy bezpieczeństwo jazdy, zredukujmy liczbę wypadków

09.07.2013, godz. 15:10
kampania społeczna Podziel się drogą
foto:

Po polskich drogach jeździ już ponad milion motocykli, jednakże miłośnicy dwóch kółek nie zawsze i nie dla wszystkich stanowią równoprawnych partnerów - uczestników ruchu drogowego. Aby zachęcić kierowców samochodów jak i motocyklistów do bezpiecznego oraz kulturalnego poruszania się i koegzystowania na drogach, powstała kampania społeczna pod tytułem "Równi na drodze".

Kampania "Równi na drodze", skierowana do wszystkich uczestników ruchu drogowego, ma na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez zwiększenie u kierowców samochodów świadomości obecności motocykli w ruchu drogowym, popularyzację nawyków poprawiających bezpieczeństwo motocyklistów takich jak np. patrzenie w lusterka czy nie otwieranie drzwi w korkach, a także zbudowanie wśród motocyklistów odpowiedzialności za koegzystencję w ruchu drogowym z innymi pojazdami przekonania o konieczności przestrzegania przepisów.

>>> Jak bezpiecznie spakować samochód na wyjazd wakacyjny <<<

- Chcemy uświadomić kierowcom, że akceptacja motocykli w ruchu drogowym przyniesie konkretne korzyści. Poprawi bezpieczeństwo, zmniejszy liczbę korków, upłynni ruch, więc ograniczy stres podczas jazdy – mówi Jakub Faryś, prezes Polskiego Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.

Statystyki pokazują, że od kwietnia do października wyraźnie zwiększa się ilość pojazdów na drogach. Wynika to także z faktu, że w tym okresie trwa tzw. sezon motocyklowy. Ciepłe dni, to czas weekendowych wyjazdów "za miasto", co sprzyja zasiadaniu za kółkiem większej liczby tzw. "niedzielnych kierowców". Kampania propaguje pozytywne zachowania wśród wszystkich kierowców i zachęca do respektowania ogólnych zasad ruchu drogowego.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: