SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Barack Obama w Warszawie. Jakie ulice będą wyłączone z ruchu, jakie utrudnienia

Barack Obama w Warszawie. Jakie ulice będą wyłączone z ruchu, jakie utrudnienia

02.06.2014, godz. 10:31
Barack Obama w Polsce
foto: Super Express

Obchody 25-lecia wolnych wyborów w Polsce rozpoczną się we wtorek 3 czerwca i potrwają trzy dni. W wydarzeniu weźmie udział m.in. prezydent USA Barack Obama i przedstawiciele 40. innych państw. Jakich utrudnień powinni spodziwać się kierowcy?

Oficjalne uroczystości z okazji obchodów 25. rocznicy wyborów z dnia 4 czerwca 1989 roku, odbędą się na Placu Zamkowym w środę 4 czerwca. Na wotorek 3 czerwca zaplanowano natomiast galę Nagrody Solidarności. W związku z obchodami, w dniach 2-4 czerwca w Warszawie pojawią się utrudnienia w komunikacji.

Na obchody 25-lecia wolnych wyborów do Warszawy przyjadą przedstawiciele ok. 40 państw, w tym Barack Obama z USA, Francji Francois Hollande, Joachim Gauck z Niemiec, Milosz Zeman z Czech, Ivan Gaszparovicz ze Słowacji, czy prezydent Węgier Janos Ader.

Zmainy organizacji ruchu w Warszawie w dniach 3-4 czerwca

Przybędzie zakazów zatrzymywania się i postoju. Dodatkowe ograniczenia związane są z przejazdem kolumn VIP-ów. Wyłączone z ruchu zostaną trasy dojazdowe i ulice poprzeczne z Lotniska Chopina do centrum Warszawy.

Ograniczenia w ruchu pieszych będą w okolicach hoteli Sheraton, Intercontinental, Marriott i Regent Warsaw. Dużych ograniczeń należy spodziewać się na całym trakcie Królewskim. Utrudniony ruch będzie dotyczył również okolic Pałacu Prezydenckiego, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Centrum Nauki Kopernik.

Przeczytaj też: Cadillac One - pancerne auto prezydenta Baracka Obamy jest jak CZOŁG!

W związku z pokazem w Multimedialnym Parku Fontann, 3 czerwca od ok. godz. 18 wyłączone z ruchu zostaną: ul. Wybrzeże Gdańskie na odcinku pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Gdańskim oraz na wysokości ul. Sanguszki, ul. Grodzkiej, ul. Boleść i ul. Bugaj.

Podczas pokazu pirotechnicznego (ok godz. 22.00)  zamknięta zostanie Wisłostrada w kierunku Bielan.

Ograniczeń w ruchu i parkowaniu należy spodziewać się na Placu Teatralnym i okolicznych ulicach (3 czerwca w godz. 8.00-19.00 oraz w dniu 4 czerwca), w okolicy Sejmu (3 czerwca w godz. 16.00-17.00 oraz w dniu 4 czerwca), a także przy Centrum Nauki Kopernik (3 czerwca w godz. 16.00-19.00 oraz w dniu 4 czerwca).

Poważne ograniczenia będą 4 czerwca na Krakowskim Przedmieściu, Placu Zamkowym i okolicznych ulicach (w godz. 8.00-16.00).

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: