SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Superauta będą się ścigać na 1 milę w Polsce! Battle Royale 2014 Biała Podlaska

Superauta będą się ścigać na 1 milę w Polsce! Battle Royale 2014 Biała Podlaska

01.07.2014, godz. 15:39
Battle Royale wyścigi 1 mila
Battle Royale wyścigi 1 mila foto: materiały prasowe

W przedostatni weekend wakacji 23 i 24 sierpnia, odbędzie się pierwszy w Polsce i jedyny w Europie wyścig na odcinku jednej mili. Impreza Battle Royale 2014, organizowana na lotnisku w Białej Podlaskiej, będzie świetną okazją do zobaczenia w jednym miejscu najszybszych i najmocniejszych samochodów Europy.

Popularne od kilku lat w Rosji wyścigi supersamochodów na odcinku 1 mili (dokładnie 1609 metrów), teraz zawitają także do Polski. W widowiskowym motoryzacyjnym i sportowym show pojawią się auta o ogromnych mocach. Swoją obecność potwierdziło już ponad 70 załóg, a zapisy przyjmowane są jeszcze do połowy sierpnia. Do tej pory zgłosili się kierowcy z Niemiec, Austrii, Rosji, Holandii i oczywiście reprezentanci Polski.

Auta podczas Battle Royale wystartują w kilku klasach startowych, do których przypisane będą pojazdy o różnych parametrach technicznych warunkowanych modelem oraz możliwymi modyfikacjami. Będą to m.min.: klasa Super Lightweight - dopuszczająca modyfikacje pojazdów bez ograniczeń, Super Sport, w której minimalna moc bolidu określona jest na 800 koni mechanicznych, Stock Premium – klasa seryjnych samochodów Premium, czy też Ultimate Cars - klasa z modyfikacjami bez limitu.

Zobacz też: Rajd Polski 2014: wygrał Sebastien Ogier w Volkswagenie Polo R WRC - WYNIKI

Zapisane auta to prawdziwe potwory na kołach. W Białej Podlaskiej pojawią się m.in.: McLaren 650s, Lamborghini Gallardo UGR Racing 1700, Nissan GTR Alfa 12 Plus 1800, Ferrari Bellinetta F12 740, Bentley Continental GT. Ponadto będzie można przyjrzeć się z bliska w alejce wystawowej takim perełkom jak: Maserati MC12, Viper CR 991 Turbo S, Aston Martin Vantage V12s, Ford Mustang z 1967 roku, American Corporation Concord z 1976 roku.

Battle Royale 2014 - CENY BILETÓW

bilety dostępne w Empik i eBilet

- dla jednej osoby na 1 dzień - cena 130 zł
- na jeden dzień z trybuną - cena 200 zł
- na dwa dni bez trybuny - cena 200 zł
- na 2 dni z trybuną - cena 300 zł

dzieci do 12 lat wchodzą za darmo z pełnoletnim opiekunem

WIDEO - tak wyglądają wyścigi na 1 milę w Rosji

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: