SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Wraca sprawa Froga z BMW M3. Będzie nowe dochodzenie ws. ucieczki Mercedesem

Wraca sprawa Froga z BMW M3. Będzie nowe dochodzenie ws. ucieczki Mercedesem

17.07.2014, godz. 09:59
Mercedes Roberta N. rozbity podczas ucieczki przed policją
foto: policja

Wznowione zostanie postępowanie ws. pościgu policyjnego za Robertem N. tzw. "Frogiem". Kierowca, który zasłyną swoim szaleńczym rajdem BMW M3 po Warszawie, w lutym uciekał przed policją na krajowej siódemce w woj. świętokrzyskim. Pędził wówczas Mercedesem Klasy C 220 km/h i złamał przepisy 80 razy.

Mimo, iż kontrowersyjna sprawa z lutego została prawomocnie umorzona, prokurator generalny Andrzej Seremet zdecydował się na uchylenie tej decyzji. Tym razem śledczy zbadają czy nie doszło do "sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym".

Przypomnijmy. Robert N. został zatrzymany przez świętokrzyskich policjantów po tym, jak uciekał przez 35 kilometrów na trasie krajowej numer siedem. Rajd trwał od okolic Jędrzejowa, aż do węzła Jaworznia na obwodnicy Kielc i skończył się dopiero po uderzeniu Mercedesa w barierę energochłonną.

Sprawdź też: Sprawa Roberta N. szaleńca z BMW M3: śledztwo przeniesione do Płocka

Pirat popełnił tyle wykroczeń, że jeszcze tego samego dnia trafił do policyjnej celi. Na wniosek policjantów, prokuratura przychyliła się do objęcia 23-latka dozorem policyjnym oraz zobligowała go do wpłacenia poręczenia majątkowego o wysokości 10 tysięcy złotych. Ponadto zastosowano wobec niego zakaz opuszczania kraju. Później sąd wydając postanowienie umorzył sprawę.

WIDEO - zobacz pościg za Robertem N. w białym Mercedesie

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: