SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Będziemy mieć Skodę z Polski! Czesi w Poznaniu będą produkować nowy model

Będziemy mieć Skodę z Polski! Czesi w Poznaniu będą produkować nowy model

15.05.2014, godz. 21:09
Fabryka Skody
foto: Skoda Auto

Są powody do radości, bowiem już wkrótce w Polsce będzie produkowany kolejny samochód. Lider sprzedaży na naszym rynku, Skoda Auto, zamierza produkować w polskich zakładach swój przyszły model.

Wiadomość pojawiła się w czeskich mediach, powołujących się na informacje uzyskane od dostawców fabryki w Kvasinach, gdzie wytwarza się od 2006 roku Skodę Roomster. Produkcja nowej generacji ma zostać uruchomiona u nas w Poznaniu.

Nowy model ma urosnąć względem aktualnej wersji. Samochód będzie mocno spokrewniony technicznie z Volkswagenem Caddy, który obecnie jest składany właśnie w Polsce. Roomster drugiej generacji według zapowiedzi otrzyma znacznie bardziej tradycyjną stylistykę, która nie sprawdziła się w przypadku poprzednika.

Przeczytaj też: Skoda Roomster Noire: limitowana seria w dynamicznym stylu - CENNIK

Przeniesienie produkcji do Polski nie oznacza, że zakłady w Czechach maja powody do zmartwień. Wprost przeciwnie - Skoda rośnie w siłę, dlatego też planowana jest rozbudowa fabryki w Kvasinach. Docelowo zakłady mają być zdolne do wytwarzania 300 tysięcy aut rocznie. Według wstępnych informacji będzie tam produkowany między innymi pierwszy w historii SUV marki SEAT.

Informacja o produkcji nowego czeskiego modelu w Poznaniu, na razie nie została potwierdzona przez Skodę.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Michalak zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: