SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news BMW z rockandrollową duszą. Zobacz jak odrestaurowano samochód Elvisa Presleya

BMW z rockandrollową duszą. Zobacz jak odrestaurowano samochód Elvisa Presleya

23.08.2016, godz. 09:48
BMW 507 Roadster Elvisa Presleya
BMW 507 Roadster Elvisa Presleya foto: BMW

Odnowione BMW 507 Roadster, należące niegdyś do Elvisa Presleya, zostało odnowione i zaprezentowane podczas Konkursu Elegancji w kalifornijskim Pebble Beach. Samochód, którym "Król Rock and Rolla" jeździł podczas służby wojskowej w Niemczech, to prawdziwy biały kruk.

Niemiecki roadster zaprojektowany był przez hrabiego Albrechta von Gortza, a wyprodukowano zaledwie 254 sztuki. - Gdy pierwszy raz zobaczyliśmy ten samochód, był on w bardzo złym stanie. Prace nad jego renowacją trwały półtora roku - mówi Klaus Kotcher pracujący w BMW.

Zobacz: Jaguar D-Type - oto najdroższy brytyjski samochód świata!

Elvis Presley jeździł prezentowanym BMW 507 Roadster zanim wstąpił do wojska. Samochód był pierwotnie koloru białego, ale Elvis nie bardzo był z niego zadowolony, dlatego zlecił przemalowanie nadwozia na czerwono. Co ciekawe lakier pochodził z palety Porsche. Piosenkarz autem nie nacieszył się jednak zbyt długo, ponieważ sprzedał BMW w 1960 roku po powrocie z armii. Później auto było przez kolejnych właścicieli dalej modyfikowane, a ostatecznie gdy zostało zidentyfikowane, jego stan był opłakany.

Firma BMW przeprowadzająca kompletną renowację pojazdu, przywróciła fabryczny stan oraz powróciła do pierwotnego białego koloru.

/źródło wideo: x-news/

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: