SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news BMW planuje nowe samochody elektryczne

BMW planuje nowe samochody elektryczne

12.09.2016, godz. 14:14
BMW i8
BMW i8 foto: YouTube

Niemiecki producent poinformował o planach rozwinięcia gamy „i”. Po miejskim i3 oraz sportowym i8, BMW zamierza stworzyć samochody dla szerszej grupy klientów.

Nowa strategia dotycząca samochodów elektrycznych zakłada zbudowanie „czystych” wersji modeli już obecnych w gamie. Plan jest wspierany przez Haralda Krugera, który stoi na czele marki. Ostateczna lista pojazdów ma zostać przyjęta przez zarząd jeszcze pod koniec tego miesiąca.

Decyzja będzie dotyczyć w pełni elektrycznej serii 3, X4 oraz Mini Coopera. Nie są to przypadkowo dobrane modele – wizerunek wyszukanej serii „i” nie sprawdził się pod względem sprzedaży, co wymusza postawienie na bestsellery.

Zobacz też: Istotna zapowiedź nowego BMW serii 5 (G30)!

BMW przygotowuje się do zaciętej rywalizacji z konkurencją w postaci Mercedesa, Audi, Jaguara oraz oczywiście Tesli. Nowe modele elektryczne – jeśli zostaną zaakceptowane – trafią do salonów pod koniec 2018 roku.

Również Volkswagen ma ambitne plany dotyczące samochodów z wtyczką. Do 2020 roku marka chce zostać numerem 1 w produkcji tego typu pojazdów, a w gamie ma pojawić się aż 30 elektrycznych modeli.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

 

 

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: