SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news BMW serii 7 z czterema sprężarkami ma rewelacyjne osiągi – WIDEO

BMW serii 7 z czterema sprężarkami ma rewelacyjne osiągi – WIDEO

10.10.2016, godz. 14:35
BMW 750d przyspieszenie
Przyspieszenie BMW 750d foto: YouTube

Pojawienie się w BMW czterech sprężarek wspomagających wysokoprężną jednostkę może być podyktowane ekologią, lecz efektem ubocznym są świetne osiągi. Takich wyników nie powstydziłby się niejeden samochód sportowy.

Trzylitrowa jednostka ma zastąpić w gamie wersje X5/X6 M50d oraz – choć to dopiero po zbliżającej się premierze – M550d w nowej serii 5 G30. Najpierw jednak zobaczymy ją we flagowej 750d.

Zobacz też: Tak wygląda elektryczne BMW i5!

Silnik ma 400 koni mechanicznych i 750 niutonometrów momentu obrotowego. Podobnymi wartościami mogą pochwalić się najszybsze diesle konkurencji, jednak mają one o 2 cylindry więcej. Obecnie topowa wersja M550d ma moc 381 koni.

400 koni mechanicznych pozwala rozpędzić limuzynę do „setki” w 4,6 sekundy, czyli o 0,3 sekundy szybciej niż obecne na drogach „siódemki”. Plotki mówią, że nawet 730d z jedną sprężarką nie zawodzi i osiąga tę prędkość w mniej niż 6 sekund.

W stosunku do poprzednika, silnik ma większe ciśnienie wtrysku paliwa, tłoki pokryte warstwą zmniejszającą tarcie, dwa oddzielne systemy recyrkulacji spalin oraz lepsze chłodzenie. Producent deklaruje spalanie na poziomie 5,7 litra oleju napędowego na sto kilometrów.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: