SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news BMW serii 8 Concept - powrót do klasy luksusowych GT

BMW serii 8 Concept - powrót do klasy luksusowych GT

26.05.2017, godz. 10:05
BMW serii 8 concept
BMW serii 8 concept foto: BMW

BMW chce powrócić do klasy flagowych coupe. Już niedługo, podczas corocznej imprezy Concorso d’Eleganza Villa d’Este, bawarska marka zaprezentuje koncept nowego BMW serii 8. Wersja produkcyjna pojawi się więc już niedługo.

Nowe BMW serii 8 to jednocześnie mocna inspiracja Gran Lusso Coupe, jak i odważne spojrzenie w przyszłość. Agresywny pas przedni i ogromne, charakterystyczne nerki nie pozostawiają wątpliwości z jakim autem mamy do czynienia, tym bardziej, że z przodu znajdziemy jeszcze spory splitter z włókna węglowego. Koncept wyposażony będzie w światła wykonane w technologii laserowej. Bardzo prawdopodobne jest, że koła w rozmiarze 21 cali trafią do wersji produkcyjnej.

Zobacz też: Nowe BMW M5 z rewolucyjnym napędem xDrive

O wiele bardziej szalone jest wnętrze. Choć trudno mówić o jego całkowitym przeniesieniu do cywilnych modeli, wskazuje ono w jakim kierunku podążać będzie marka. Minimalizm łączy się z włóknem węglowym oraz elektroniką w postaci ekranu zastępującego tradycyjne zegary jak i multimediów iDrive.

Oczywiście trudno na chwilę obecną powiedzieć co znajdziemy pod maską flagowego coupe, jednak można zaryzykować stwierdzenie, że gama układów napędowych będzie składać się z rzędowej szóstki (3 litry pojemności), turbodoładowanego V8 (4.4) oraz V12 (6.6 litra) z ekskluzywnej M760Li.

Pierwsze BMW serii 8 sprzedawane było w latach 1989-1999. Samochód klasy Gran Turismo miał pod maską jednostki V8 oraz V12. Zbudowano zaledwie nieco ponad 30 tysięcy egzemplarzy, a auto obecnie jest poszukiwanym klasykiem.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebook

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: