SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news BMW wstrzymuje produkcję w czterech fabrykach

BMW wstrzymuje produkcję w czterech fabrykach

30.05.2017, godz. 14:45
BMW serii 3 z nowymi pakietami wyposażenia
BMW serii 3 z nowymi pakietami wyposażenia foto: BMW

Lipsk. Monachium. Schenyang. Rosslyn. Cztery fabryki należące do BMW nie pracują, przynosząc każdego dnia straty opiewające na dziesiątki milionów euro. Dlaczego?

Okazuje się, że włoski poddostawca przekładni kierowniczych nie może wywiązać się z umowy, przez co cała produkcja została wstrzymana. Rzecznicy BMW nie są w stanie określić kiedy taśmy montażowe ponownie ruszą. Do tego czasu pracownicy są na przymusowym urlopie.

Zobacz też: Polacy coraz częściej wybierają auta luksusowe

BMW już zapowiedziało, że będzie walczyć o odszkodowanie. Bosch – odpowiedzialny za przekładnie – stara się zminimalizować straty. Cały problem wynika z braku osłon dla systemów elektronicznych montowanych w układach kierowniczych.

Przez postoje w fabrykach ucierpi najbardziej produkcja serii 1, 2 oraz 4. Zarówno flagowa seria 7, jak i linia X dalej wyjeżdżają z taśm montażowych bez problemu.

Przypomnijmy, że w marcu tego roku dwóch pracowników fabryki w Monachium, z racji swojej niedyspozycji z racji spożycia alkoholu, narazili markę na straty w wysokości miliona dolarów.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: