SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Bokser Tomasz Adamek stracił prawo jazdy przez alkohol!

Bokser Tomasz Adamek stracił prawo jazdy przez alkohol!

26.04.2014, godz. 02:04
Tomasz Adamek
foto: Super Express

Nasz mistrz bokserski Tomasz Adamek został skazany w USA za jazdę pod wpływem alkoholu. Obecny polityk Solidarnej Polski musi zapłacić 1635 dolarów kary, oddać prawo jazdy na pół roku i zamontować w samochodzie alkoblokadę.

Do wypadku Adamka doszło w styczniu 2013 r., w miejscowości Lake Placid w stanie Nowy Jork - nieopodal granicy z Kanadą. Polak mieszkający wtedy w Jersey City, swoim Infiniti FX50 z 5-litrowym silnikiem V8, staranował dwa auta na tamtejszym skrzyżowaniu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze twierdzili, że Adamek był pod wpływem alkoholu. Jednak bokser odmówił poddania się badaniom na zawartość środków odurzających. Nie został wtedy aresztowany. Po wpłaceniu tysiąca dolarów kaucji został wypuszczony do domu.

Zobacz też: Kamil Stoch dostał nową brykę! Jeździ 360-konnym Mercedesem A45 AMG

Właśnie poznaliśmy finał tej sprawy. Tomasz został jednak skazany za prowadzanie auto pod wpływem alkoholu. Musi zapłacić ok. 5 tys. zł kary, jego prawo jazdy zostanie zawieszone na 6 miesięcy, a w samochodzie musi zamontować alkoblokadę. To urządzenie, bez dmuchnięcia w które nie można będzie odpalić auta.

Formalnie ta kara nie wyklucza "Górala" z kandydowania w wyborach do europarlamentu. Co więcej, bokser w Europie może swobodnie używać polskiego prawa jazdy.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: