SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Bolid Ferrari Michaela Schumachera zlicytowany - WIDEO

Bolid Ferrari Michaela Schumachera zlicytowany - WIDEO

20.01.2014, godz. 18:00
Ferrari F300 Michaela Schumachera
foto: YouTube

Mistrz kierownicy Michael Schumacher znajdujący się obecnie w śpiączce, to wielki idol dla fanów sportów motorowych. Wielu z nich jest w stanie zapłacić majątek za pamiątki związane ze sportowcem, i tak też było ostatnio podczas aukcji Barret-Jackson. Zlicytowano na niej bolid Ferrari F300, w którym ścigał się kiedyś Schumacher.

W Stanach Zjednoczonych sprzedano wyścigówkę Ferrari F300 pochodzącą z 1998 roku. Bolid z numerem 3 pochodził z serii 9 wyprodukowanych aut, które ścigały się niegdyś na najsłynniejszych światowych torach. Pod karoserią zamontowana jest 3-litrowa jednostka V10, dostarczającą ponad 800 KM mocy przy 17 500 obr./min.

Przeczytaj: Michael Schumacher: co osiągnął kierowca, kiedy i jakie zwycięstwa zdobył

Za sterami tego samochodu zasiadał sam Michael Schumacher, któremu w grudniu 2013 roku przydarzył się nieszczęśliwy wypadek na nartach. Obecnie mistrz jest poddany śpiączce farmakologicznej i nie wiadomo, czy w ogóle odzyska świadomość. Wystawiony na licytację samochód Ferrari został sprzedany za 1,7 mln dolarów, co w przeliczeniu daje ponad 5 milionów złotych!

WIDEO - tak prezentuje się i brzmi sprzedane Ferrari F300 Schumachera

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: