SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news BOR rozstrzygnął przetarg na limuzyny. Za nowe auta zapłaci ponad 8 mln zł

BOR rozstrzygnął przetarg na limuzyny. Za nowe auta zapłaci ponad 8 mln zł

14.03.2016, godz. 12:26
limuzyny BOR
foto: Super Express

Biuro Ochrony Rządu rozstrzygnęło kolejny przetarg na limuzyny. Dotyczył on 20 luksusowych samochodów, które będą łącznie kosztować 8 mln 150 tys. zł. Auta trafią do służby najpóźniej 20 czerwca 2016 roku.

Przetarg na 20 luksusowych limuzyn wygrał dealer Porsche Inter Auto Polska, który ma w ofercie m.in. pojazdy Audi. Do przetargu startowali też dystrybutorzy aut Mercedes-Benz i BMW. Auta mają zostać dostarczonej najpóźniej do 20 czerwca 2016 roku, ponieważ będą niezbędne urzędnikom BOR do obsługi lipcowego szczytu NATO, który odbędzie się w Warszawie. Dziennikarze RMF FM ustalili, że wartość wyłonionej w przetargu oferty wynosi łącznie 8 mln 150 tys. zł.

- oferta spółki Porsche Inter Auto: Audi A8 L quattro - cena od 484 tys. zł brutto
- oferta firmy Auto Fus: BMW 750Li xDrive - cena od 506 tys. zł brutto
- oferta firmy Zeszuta: Mercedes S500 4MATIC - cena od 526 tys. zł brutto

Zobacz też: BOR zakupi 20 luksusowych limuzyn!

W dokumentacji przetargowej wymieniono wymagania, jakie stawiane są wobec ofert wystawianych do przetargu. Długość auta to nie mniej niż 5200 mm, auta musiały mieć napęd na cztery koła, automatyczną skrzynię biegów z możliwością manualnej zmiany przełożeń, skórzaną tapicerkę i wentylowane fotele. Moc silnika miała wynosić nie mniej niż 408 KM.

Dodatkowo, wewnątrz auta musiała się znaleźć lodówka na napoje, systemy umożliwiające odtwarzanie DVD, odbiorniki telewizji cyfrowych, podgrzewane końcówki spryskiwaczy, gniazdka elektryczne dla pasażerów tylnej kanapy, czterostrefową klimatyzację automatyczną z filtrem przeciwpyłkowym, pirotechniczne napinacze pasów bezpieczeństwa z przodu i z tyłu, a także samopoziomujące się zawieszenie.

Według serwisu tvn24.pl wartość zamówienia ustalono na sumę od 135 tys. do 10 mln euro (bez podatku VAT). Zwycięską ofertą na nowe limuzyny dla BOR zostały samochody Audi A8 L 4.0 TFSI quattro.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: