SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Brabus GLS 850 z gigantycznym momentem obrotowym!

Brabus GLS 850 z gigantycznym momentem obrotowym!

28.09.2016, godz. 15:26
Brabus 850 XL
Brabus 850 XL foto: BRABUS

Już standardowy AMG GLS 63 jest samochodem zaprzeczającym prawom fizyki. Okazuje się, że dla Brabusa wciąż nie ma rzeczy niemożliwych, sprawili bowiem, że GLS jest... jeszcze mocniejszy.

Podwójnie uturbiony silnik ze stacji AMG nie spełniał oczekiwań inżynierów Brabusa pod względem mocy, dlatego przygotowali oni kurację wzmacniającą. I to jaką! Dzięki powiększeniu pojemności do 6 litrów oraz zmianom w turbosprężarkach, Brabus 850 XL ma 838 koni mechanicznych i zdumiewające 1450 niutonometrów momentu obrotowego.

Zobacz też: Mercedes-Maybach S600 Pullman Guard: ponad 5 ton luksusu

Brabus 850 XL oparty na Mercedesie GLS rozpędza się do „setki” w 4,2 sekundy (4,9 w wydaniu AMG), co robi wrażenie, gdy weźmiemy pod uwagę, że ten potwór waży ponad 2,5 tony. Prędkość maksymalna auta to 300 kilometrów na godzinę.

Brabus przygotował również pakiet stylistyczny obejmujący zderzaki, które teraz ociekają włóknem węglowym. Tuner dorzuca też 23-calowe felgi z oponami o rozmiarze 295/35. Brabus 850 XL jest obniżony o 30 milimetrów.

Niemcy zmodyfikowali również wnętrze, jednak Brabus jest w stanie wykonać każdy projekt, uwzględniając indywidualne życzenia. Jedyną granicą jest stan konta bankowego.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: