SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Budowa ostatniego odcinka autostrady A1 przyspieszona!

Budowa ostatniego odcinka autostrady A1 przyspieszona!

20.10.2016, godz. 17:03
Autostrada
foto: Super Express

Połączenie północy kraju z południem jest niemal idealne. Niemal – jakość połączenia Tuszyna z Częstochową jest wciąż dyskusyjna. Rząd poinformował więc o przyspieszeniu prac na tym odcinku.

Jak donosi portal forsal.pl, Resort Infrastruktury i Budownictwa zdecydował się na przyspieszenie budowy tego strategicznego odcinka. 80 kilometrów trasy zostanie zrealizowane za 3,6 miliarda złotych.

Zobacz też: Projekt Via Carpatia napotyka kolejne problemy

Wcześniej kluczowy odcinek miał powstać na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego, jednak podmioty odpowiedzialne za zrealizowanie budowy nie mogły pozwolić sobie na sfinansowanie drogi. Odcinek od Tuszyna do obwodnicy Częstochowy powstanie więc w sposób tradycyjny.

Na południe od Częstochowy już powstają drogi o długości 57 kilometrów. Mają zostać oddane do użytku w 2019 roku, czyli rok wcześniej niż kluczowy odcinek „gierkówki”.

Zakończona sieć nie tylko połączy autostrady A4 oraz A2, lecz stanie się kręgosłupem komunikacyjnym kraju. Porty w Trójmieście zostaną w końcu połączone z południem kraju oraz naszymi sąsiadami. Kluczem do rozwoju transportu było też otwarcie obwodnicy Łodzi, co znacznie skróciło czas podróży.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: