SuperAuto moto news Cascada z fabryki w Gliwicach popłynie prosto do USA

Cascada z fabryki w Gliwicach popłynie prosto do USA

24.11.2015, godz. 13:04
Buick Cascada
Buick Cascada foto: General Motors

Z fabryki Opla w Gliwicach zjechał pierwszy Buick Cascada. To konstrukcja bliźniacza do Opla Cascady, tylko że przeznaczona na rynek północnoamerykański. Gliwicka fabryka produkuje też Holdena Cascadę do Australii i Nowej Zelandii.

Pierwszy Buick Cascada, który zjechał z linii produkcyjnej w Gliwicach ma srebrną karoserię i 20-calowe koła. Pod maską ma czterocylindrowy turbodoładowany silnik 1.6 o mocy 200 KM, współpracujący z sześciobiegowym automatem. W uroczystości zorganizowanej z okazji wyprodukowania pierwszego Buicka Cascada wziął udział konsul generalny z krakowskiego konsulatu Stanów Zjednoczonych Ameryki w Polsce, Walter Braunohler, który powiedział: "Uwielbiam Buicki i uwielbiam kabriolety. Dzięki tak wspaniałej współpracy między naszymi krajami, ten elegancki kabriolet wkrótce pojawi się na amerykańskich drogach".

Zobacz również: Opel Cascada z nowym silnikiem 2.0 CDTI 170 KM

Kabriolet Buick Cascada został zaprezentowany na Północnoamerykańskim Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Detroit w 2015 roku, a jego sprzedaż rozpocznie się na początku 2016 roku.

Fabryka Opla w Gliwicach jest jednym z największych pracodawców w regionie. Od ponad 16 lat zakład produkuje samochody na różne rynki w Europie, Afryce, Ameryce Północnej, Azji i Oceanii oraz jest jednym z największych eksporterów w Polsce.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: