SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ceny paliw: olej napędowy zrównał się z benzyną. LPG przez nowy podatek będzie drożeć

Ceny paliw: olej napędowy zrównał się z benzyną. LPG przez nowy podatek będzie drożeć

09.01.2015, godz. 15:49
paliwo, stacja paliw, stacja benzynowa, tankowanie,
foto: SHUTTERSTOCK

Nowy podatek paliwowy wprowadzony przez rząd, nie ma wpływu na cenę paliw. Benzyna oraz olej napędowy tanieją i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja ta się zmieniła. Podatek wpłynie jedynie na ceny LPG.

Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw tłumaczy, że kierowcy tankujący konwencjonalne paliwo mogą być spokojni. Za to osoby korzystające z autogazu, będą musiały przygotować się na podwyżki. - Przez nowy podatek cena LPG wzrośnie o około 5-6 groszy - mówi.

Czytaj też: Rząd wprowadził nowy podatek paliwowy. Kierowcy nie będą mieli przykrej niespodzianki

Ceny paliw na dzień 9 stycznia 2015

Jak podaje Polska Izba Paliw Płynnych, koszt litra oleju napędowego i benzyny jest wyrównany. Średnie ceny detaliczne w piątek, 9 stycznia kształtują się w kwocie 4,48 zł/l dla ON oraz Pb95. Za litr LPG płaci się średnio w Polsce 2,31 zł. W porównaniu do końcówki 2014 r (dzień 30 grudnia), w pierwszym tygodniu 2015 r. olej napędowy tanieje więc 8 gr/l, benzyna 9 gr/l, a autogaz 8 gr/l.

Sprawdź: LPG bez tajemnic. Instalacja gazowa w aucie to sposób na oszczędność

Najtańszy olej napędowy można kupić w woj. śląskim: 4,36 zł/l (-8 gr/l). Najdroższy w opolskim: 4,58 zł/l (-8 gr/l). Najniższa zanotowana cena w Polsce za diesla to 4,15 zł/l (bez zmian od 30 grudnia 2014 r.)

Najtańsza benzyna Pb95 to również woj. śląskie: średnia 4,34 zł/l (-8 gr/l). Najdroższa benzyna to woj. opolskie: 4,61 zł/l (-9 gr/l), a najniższa zanotowana w kraju miała cenę 4,02 zł/l (+4 gr/l).

Najtańszy autogaz to województwo małopolskie: 2,20 zł/l (-10 gr/l). Najdroższe województwo to zachodniopomorskie: 2,43 zł/l (-7 gr/l). Najniższa zanotowana cena autogazu w kraju to 1,96 zł/l (-2 gr/l).

Nowy podatek paliwowy wpłynie tylko na LPG

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: