SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Chcesz zostać trupem, by pobić rekord sprzed roku?

Chcesz zostać trupem, by pobić rekord sprzed roku?

01.05.2014, godz. 02:47
policja, kontrola, pomiar prędkości
foto: Super Express

W ubiegłym roku, w trakcie majowego weekendu (26.04-05.05.2013) doszło do 742 wypadków, w których życie straciło 77 osób, a 949 zostało poszkodowanych. Chcesz się zabić, by pobić rekord sprzed roku? Jeśli nie, nie pij i myśl, co robisz na drodze.

Przed nami długi weekend. Polacy ponownie ruszą w trasę, a policjanci z drogówki - na patrole. Już w środę 30 kwietnia pojawiły się na trasach wylotowych. Będą sprawdzać, czy kierowcy stosują się do przepisów ruchu drogowego oraz kontrolować stan trzeźwości kierujących. Zapowiadają, że nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla osób przekraczających dozwoloną prędkość, wyprzedzających "na trzeciego" i prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu.

Przeczytaj też: W Polsce kluczowe odcinki autostrad buduje się na samym końcu - WIDEO

W ubiegłym roku w trakcie majowego weekendu (26.04-05.05.2013) doszło do 742 wypadków, w których życie straciło 77 osób, a 949 zostało poszkodowanych. Warto również przypomnieć, że decyzją ministra Bartłomieja Sienkiewicza od początku roku trwają wzmożone kontrole trzeźwości. W I kwartale roku funkcjonariusze skontrolowali 3 881 348 kierowców. W 2013 r., w analogicznym okresie przebadano 2 250 892 kierujących pojazdami. Oznacza to 42 proc. wzrost liczby badań  kierowców na obecność alkoholu w organizmie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje do kierowców o rozwagę. To, czy bezpiecznie dotrzemy do celu, zależy przede wszystkim od nas samych. Zdejmijmy nogę z gazu. Pamiętajmy, że droga to nie tor wyścigowy – nie ma na niej miejsca na szarżowanie i sprawdzanie swoich ekstremalnych umiejętności. Pamiętajmy, że jazda pod wpływem alkoholu jest zabroniona. Nawet niewielka ilość alkoholu wpływa na zmniejszenie koncentracji, a to może doprowadzić do tragedii.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: