SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Chińskie Volvo dla Europy

Chińskie Volvo dla Europy

20.10.2016, godz. 11:13
Lynk & Co 01 Geely
Lynk & Co 01 foto:

Geely, które jest właścicielem Volvo, stworzyło nową markę – Lynk & Co. Produkcja aut, w tym nowego modelu 01, ma odbywać się w Chinach, lecz samochody trafią na drogi Europy. Co więc oferuje 01?

Warto zwrócić uwagę na Lynk & Co, bowiem przy tworzeniu pierwszego modelu nazwanego oczywiście 01 wykorzystano płytę podłogową, która pojawi się dopiero za dwa lata w małym SUV-ie Volvo z rodziny XC/V40.

Zobacz też: Volvo rozwinie swoją rodzinę SUV-ów

Platforma CMA pozwala na zamontowanie silników trzy oraz czterocylindrowych. Mniejsze jednostki połączone są z manualną skrzynią, większe – z automatyczną przekładnią dwusprzęgłową o ośmiu biegach. Oczywiście jak to w przypadku Volvo – czy raczej Lynk & Co. – w gamie pojawią się hybrydy.

Lynk & Co. zainwestuje nie tylko w autonomiczność modelu 01, ale i pozwoli na połączenie pojazdu z internetem na cały okres jego użytkowania. 01 będzie miał też indywidualną chmurę, dzięki której będziemy mogli podzielić się cyfrowym kluczykiem. Znajomi dostaną się więc do auta tylko przy użyciu smartfona.

Lynk & Co. trafi na rynek Państwa Środka w 2017 roku, a później zawita do Stanów Zjednoczonych oraz Europy. Gama rozszerzy się w tak zwanym międzyczasie na modele 02 i 03.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: