SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Ciężarówka z Polski zachwyca Brytyjczyków!

Ciężarówka z Polski zachwyca Brytyjczyków!

11.04.2017, godz. 09:19
Ciężarówka firmy Repiński
Ciężarówka firmy Repiński foto: Twitter

Tuning ciągników siodłowych nie jest czymś niespotykanym, a wyróżnienie się z tłumu zmodyfikowanych TIR-ów staje się coraz trudniejsze. Polskiej ciężarówce jeżdżącej w firmie Repiński Transport się to udało - i to w jakim stylu!

 

O ciężarówce stało się głośno, gdy funkcjonariusze z hrabstwa Kent zauważyli ją przy autostradzie M20 i podzielili się jej zdjęciami w mediach społecznościowych. Grafiki jakie na niej umieszczono upamiętniają polski dywizjon 303, który brał udział w Bitwie o Anglię. Zachwyca jakość wykonania, bowiem bez problemu można poznać klify w Dover w tle.

Ta ciężarówka zazwyczaj porusza się na trasie do Hiszpanii i Anglii, a cały zestaw został ukończony w lipcu zeszłego roku. Przy projekcie pracowały dwie osoby, które są również odpowiedzialne za inne niespotykane pojazdy jeżdżące we flocie firmy Repiński.

Dywizjon 303 składający się z polskich pilotów spowodował większe straty w Luftwaffe niż jakikolwiek inny oddział w strukturze RAF podczas Bitwy o Anglię. Może dlatego dopiero na Wyspach ciężarówka wzbudziła takie zainteresowanie. Post polubiono ponad 2 tysiące razy.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: