SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Clarkson ma problem! Nie może pracować dla konkurencji do 2017 roku!

Clarkson ma problem! Nie może pracować dla konkurencji do 2017 roku!

08.07.2015, godz. 11:34
Jeremy Clarkson
foto: EAST NEWS

Jeremy Clarkson po wyrzuceniu z BBC szuka nowych sposobów na zaistnienie. Razem z Richardem Hammondem i Jamesem May'em otrzymali ofertę od stacji ITV. Jednak musieli ją odrzucić. Wszystko przez zapisy kontraktowe.

Na początku 2015 roku Jeremy Clarkson podpadł władzom stacji BBC. Wszystko przez tzw. "aferę Clarksona", w której to chodziło o pobicie jednego z producentów programu "Top Gear" przez prezentera. W następstwie swojego czynu kontrakt z Clarksonem został rozwiązany. Mimo zakończenia współpracy BBC, Anglika nadal obowiązują pewne zapisy kontraktowe.

Czytaj: Jeremy Clarkson oficjalnie wyrzucony z BBC!

Mówią one dokładniej o klauzuli, która uniemożliwia prezenterowi pracowanie dla konkurencyjnej stacji telewizyjnej. Stąd był on zmuszony odrzucić propozycję od ITV. Próbą obejścia zapisów może być nawiązanie współpracy z internetową platformą Netflix, ale nie wiadomo czy umowa Clarksona umożliwia podjęcie współpracy z mediami internetowymi.

Na ten moment Clarkson, Hammond i May podróżują po całym świecie ze swoim show: "Clarkson, Hammond i May Live". Zawitają również do Polski, gdzie w terminie 24.10.2015 wystąpią na Stadionie Narodowym w Warszawie, w ramach imprezy "Verva Street Racing".

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: