SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Co nowego w TVN Turbo: jesienna ramówka 2015

Co nowego w TVN Turbo: jesienna ramówka 2015

31.08.2015, godz. 14:36
Będzie pan zadowolony, TVN Turbo
Będzie pan zadowolony foto: TVN Turbo

Telemaniacy poszukujący motoryzacyjnych wrażeń na domowych ekranach, mogą zapoznać się z nową programową ramówką stacji TVN Turbo. Zbliżająca się jesień w rozkładówce, to sporo świeżych odcinków dobrze znanych polskich i zagranicznych produkcji oraz kilkanaście nowości.

.
Polskie nowości

.
"101 napraw"

Program pokazujący jak samodzielnie wykonać podstawowe naprawy w samochodzie bez używania specjalistycznych narzędzi. Jak nauczyć się rozpoznawać usterki, jak je naprawić i jak postępować po naprawie, żeby dany element działał jak najdłużej. Prowadzący program Grzegorz Duda - kierowca wyścigowy i rajdowy, mechanik z wykształcenia i zamiłowania.

"Taka robota"

Prowadzący to człowiek, który żadnej pracy się nie boi i zatrudni się w różnych miejscach. Uzbrojony w ukryte kamery i mikrofony pokaże, jak wyglądają od zaplecza restauracje, hotele, masarnie, warsztaty i place budowy. Program na celu pokazanie, za co naprawdę się w Polsce płaci i co naprawdę dostaje się w zamian.

"Legendy motoryzacji"

Program, w którym obok zabytków oraz światowych ikon motoryzacji, pojawią się liczne youngtimery z całego świata. Patryk Mikiciuk udowodni, że każdy może stać się właścicielem klasycznego samochodu i nie musi to być wcale kosztowne hobby, dedykowane dla nielicznych. W każdym odcinku prowadzący przedstawi modele z danego segmentu oraz opowie o kwestiach związanych z ich należytą eksploatacją i kosztem utrzymania.

"Czarnobyl - wstęp wzbroniony"

O tym miejscu słyszeli wszyscy. Czarnobyl to miasto, w pobliżu którego doszło do największej katastrofy atomowej w historii ludzkości. Z obszarem tym związanych jest wiele legend i mitów. A jak wygląda naprawdę? TVN Turbo w niezwykłym dokumencie pokaże Czarnobylską Strefę Wykluczenia prawie 30 lat po katastrofie. W roli przewodnika wystąpi dziennikarz i eksplorator Jacek Podemski.

"Imprezowicze"

Wieczór panieński, impreza służbowa, a może zabawa z okazji osiemnastki? W weekendy po ulicach polskich miast jeżdżą eleganckie limuzyny. Co dzieje się za przyciemnionymi szybami tych aut? Kto z nich korzysta? Jak imprezuje się na pokładzie tak luksusowego samochodu? Zazwyczaj to, co się dzieje w limuzynie, w limuzynie pozostaje. TVN turbo uchyli szyby i zajrzy do środka.

"Preppersi"

Wojna, upadek systemu bankowego, zagrożenia żywiołami – świat, który znamy może któregoś dnia zniknąć. Oni będą wiedzieli, co robić w takiej sytuacji. Zawsze przygotowani są na najgorsze. Nie wpadną w panikę, przeżyją. Mają obmyślony "plan na przetrwanie", przyszykowane bezpieczne schronienie, zgromadzone zapasy. Produkcja to dokument będący portretem zapobiegliwych ludzi, którym żadna katastrofa nie jest straszna.

"Bezwypadkowa okazja"

Każdy z nas marzy o bezwypadkowym aucie, z niskim przebiegiem i po "starszej Pani, co tylko w niedziele do kościoła jeździła". Niestety, rzeczywistość jest brutalna i za każdą okazją kryją się kłopoty. O tym, jak powstają "prawdziwe okazje" często w przydomowych warsztatach handlarzy, opowie m.in. Adam Klimek. Ekspert zdemaskuje metody handlarzy-oszustów, którzy nie tylko przekręcają liczniki, ale także podrabiają dokumenty i historię samochodu, składają auta z kilku egzemplarzy i tuszują powypadkową przeszłość.
.

Zagraniczne nowości

.
"Motoryzacyjne marzenia"

Firma braci Parkerów spełnia marzenia i wizje swoich klientów, którzy zgłaszają się do nich ze swoimi kosmicznymi pomysłami. Ceny też bywają jak z kosmosu. Może dlatego, że nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Od fazy projektowej do realizacji, bracia Parker zajmują się wykonaniem futurystycznych pojazdów, które wcześniej jeździły tylko w filmach scince-fiction, komiksach i grach komputerowych.

"Nie ufaj magikowi"

Andrew Mayne to iluzjonista, który korzysta ze swej tajemnej wiedzy, żeby pomóc tym, którzy zgłaszają się do niego w potrzebie. Wykonuje zabawne sztuczki na życzenie i sprawia, że dookoła dzieją się dziwne rzeczy. Iluzjonista wciąga do zabawy niczego niespodziewających się przechodniów i demonstruje im swoje niezwykłe umiejętności.

"To się wyklepie"

Kasis i jego kumple, Christian i Lars, pracują razem w warsztacie w berlińskim Friedrichshain. Próbują swojego szczęścia w handlu i restaurowaniu klasycznych samochodów. Trzech kumpli nie tylko naprawia stare samochody, ale także sprawdzają samochody w akcji.

"Warsztat cudów"

Ian Roussel to twórca unikalnych i wyjątkowych pojazdów. Tnie, spawa i przerabia wszystko, co ma koła: od Fordów z lat 30-tych przez trajkę, aż po śmieciarkę. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia. Dzieła, które wychodzą spod rąk konstruktora to unikalne cacka, skrojone na miarę.

"Repliki filmowych gwiazd"

Robert "Videobob" Moseley to szef i pomysłodawca unikalnego warsztatu, który tworzy repliki samochodów znanych z filmów i seriali. Jego klientami są najczęściej kinomani marzący o samochodzie, który pamiętają ze szklanego ekranu z czasów swojej młodości. W każdym odcinku ekipa podejmuje się nowego projektu. Najpierw gromadzi dokumentację i potrzebne części. Później buduje pojazd, który musi zostać dokładnie przetestowany, zanim wyjedzie z warsztatu i trafi do zadowolonego właściciela.

"Szczęściarze i pechowcy"

Są tacy kierowcy, którzy cudem unikają kolizji nawet w najbardziej niebezpiecznych sytuacjach i tacy, którzy stojąc na światłach obrywają po zderzakach od piratów drogowych. W programie "Szczęściarze i pechowcy" znajdzie się miejsce i dla jednych, i dla drugich. Program to niezwykły przewodnik po świecie, w którym zaprezentujemy różne kultury jazdy z różnych zakątków świata.

"Wyspiarskie kraksy"

Dwuczęściowy dokument "Wyspiarskie kraksy" jest zbiorem najgorszych zderzeń oraz dramatycznych ucieczek piratów drogowych, jak i innych niezwykłych momentów sfilmowanych na drogach Wielkiej Brytanii. Co mieli do powiedzenia sprawcy wypadków po zdarzeniu, jaki był powód ich gapiostwa, głupoty czy też chęci popisania się przed innymi?

"Świat bez ludzi"

Co wydarzyłoby się na planecie Ziemia, gdyby wszyscy ludzie zniknęli z jej powierzchni? Jaki los spotkałby zwierzęta? Co stałoby się z chemikaliami przechowywanymi w kompleksach przemysłowych? Autorzy tej dokumentalnej serii, opierając się o wiedzę klimatologów, geologów, botaników, inżynierów, ekologów, archeologów i biologów, próbują odpowiedzieć i pokazać jak wyglądałaby nasza planeta bez ludzi i ich działalności.

"Po męsku - pasmo dokumentalne"

Pasmo dokumentalne "Po męsku" wraca z nowymi zagranicznymi produkcjami dokumentalnymi. W tym sezonie będzie i o pojazdach jeżdżących i latających, i o zagładzie świata, a nawet o sztuce tatuażu.
.

Dobrze znane programy

Poza nowościami, w TVN Turbo nie zabraknie także propozycji już doskonale znanych. Wśród programów pojawią się: "Automaniak", "Zakup kontrolowany", "Uwaga! Pirat!", "Samochód marzeń: kup i zrób", "Nowy gadżet", "K2 - kierowców dwóch", "Emil łowca fotoradarów", "Będzie pan zadowolony", "Absurdy drogowe", "Ale jazda", "Jak z niczego zrobić coś", "Lepszy cwaniak". Poza tym kontynuacja programów obejmuje produkcje informacyjne i interwencyjne "Raport turbo" czy "Turbo kamera". Kontynuacje zagraniczne to: "Handlarze historią", "Patrol drogowy", "Baba za kółkiem".

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: