SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Czołowe zderzenie autobusów w Warszawie. Winny kierowca osobówki nie miał prawa jazdy - jest WIDEO

Czołowe zderzenie autobusów w Warszawie. Winny kierowca osobówki nie miał prawa jazdy - jest WIDEO

22.08.2014, godz. 21:09
Autobusowa kraksa w Śródmieściu
W wyniku kraksy ucierpieli czterej pasażerowie foto: Super Express

Huk gniecionej blachy i tłuczonego szkła, a później wycie strażackich syren i karetek pogotowia. W czwartek po południu w Śródmieściu zderzyły się dwa miejskie autobusy i osobowy Mercedes CLS. Cztery osoby zostały ranne, ale życiu żadnej z nich nie zagraża niebezpieczeństwo.

Do groźnie wyglądającej kraksy doszło około godz. 15.20. w czwartek 22 sierpnia. - Przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła i ulicy Anielewicza zderzyły się dwa przegubowe autobusy miejskie oraz Mercedes - mówił asp. Tomasz Oleszczuk z Komendy Stołecznej Policji, której funkcjonariusze pojawili się na miejscu zdarzenia. - Mamy czterech poszkodowanych, którymi zajęło się pogotowie. Są to pasażerowie autobusów - dodał.

Jak udało nam się ustalić, osoby te miały jedynie niegroźne stłuczenia i otarcia. Na miejsce przyjechali także strażacy, którzy musieli rozczepić zakleszczone ze sobą w wyniku zderzenia autobusy i sprzątnąć z jezdni rozbitego Mercedesa. Po wypadku zablokowana przez wraki ulica Anielewicza w kierunku Woli została zamknięta przez policję.

Zobacz też: Wypadek motocyklisty, który okazał się akrobatą! - WIDEO

Funkcjonariusze nie są jednak jeszcze w stanie odpowiedzieć precyzyjnie na pytanie, jak doszło do wypadku. Wiadomo, że kierowca Mercedesa przemierzający al. Jana Pawła II w kierunku centrum uderzył w bok jadącego ul. Anielewicza autobusu linii 180, a ten odbił na przeciwległy pas i wbił się w wóz tej samej linii jadący z naprzeciwka.

Według informacji Radia ZET prowadzący Mercedesa CLS nie miał prawa jazdy.

WIDEO - zobacz zderzenie Mercedesa CLS z miejskim autobusem

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: