SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Czteroletnia Lila z talentem do driftingu – WIDEO

Czteroletnia Lila z talentem do driftingu – WIDEO

09.05.2016, godz. 12:33
Driftująca czterolatka
Driftująca czterolatka foto: YouTube

Sensację w internecie wzbudzają filmy pokazujące popisy czteroletniej dziewczynki, która ma niesamowity talent do widowiskowej jazdy bokiem specjalnie dla niej przebudowanym autem elektrycznym.

Lila Kalis to czterolatka, która tuż obok swojego różowego domku dla lalek parkuje całkiem mocne, jak na swój wiek, autko elektryczne. Już umiejętność prowadzenia auta w wieku czterech lat jest sporym osiągnięciem, a to, że Lila potrafi driftować i wykonywać skomplikowane manewry takie jak obrót 360 czy parkowanie slajdem z obrotem w miejsce niewiele większe niż jej pojazd, robi ogromne wrażenie.

Zobacz też: Biało-czerwony drift na Rondzie Radosława w Warszawie - WIDEO

Wszystkie elementy jazdy, które prezentuje dziewczynka przychodzą jej bardzo naturalnie i widać, że sprawiają jej sporą frajdę. Auto, którym popisuje się Lila zostało zbudowane na elementach pochodzących z podwozia gokarta. Napędza go silnik elektryczny, a efektowne zarzucanie tyłem umożliwia hamulec ręczny blokujący tylne koła.

Profesjonalni drifterzy powinni bacznie obserwować postępy, jakie robi Lila. Jak tylko dziewczynka urośnie na tyle, żeby poradzić sobie z prawdziwym autem, zapewne przełamie męską dominację w czołówce tego sportu.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: