SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Czy to koniec rajdów klasy WRC w Polsce?

Czy to koniec rajdów klasy WRC w Polsce?

06.07.2017, godz. 15:16
Rajd Polski 2017, Toyota Yaris WRC
Toyota Yaris WRC foto: SuperAuto24.pl

Kilka dni temu zakończyła się rywalizacja najlepszych kierowców w ramach 74-go Rajdu Polski. Deszczowa pogoda utrudniała zmagania, jednak największe zastrzeżenia zawodników dotyczą nie aury, a niskiego poziomu bezpieczeństwa. Istnieje prawdopodobieństwo, że właśnie z tego powodu była to ostatnia edycja rajdu wliczana do Rajdowych Mistrzostw Świata

Fédération Internationale de l’Automobile, czyli w skrócie FIA, już podczas poprzednich edycji miała zastrzeżenia co do poziomu bezpieczeństwa Rajdu Polski. W tym roku nie udało nam się polepszyć sytuacji. Już w sobotę jeden z odcinków został odwołany z racji skandalicznego zachowania kibiców zza granicy, którzy zablokowali trasę. Istnieje podejrzenie, że sabotowali oni rajd by impreza została przeniesiona do ich ojczyzny.

Zresztą, nie trzeba nam zewnętrznych pomocy z zewnątrz by utracić Rajd Polski w klasie WRC. Okazało się, że na trasę jednego odcinka specjalnego wjechała pod prąd straż pożarna. Co gorsza, działo się to za przyzwoleniem ochrony!

Jak donosi magazyn Autosport, negatywne komentarze dotyczące bezpieczeństwa i ustawień kibiców spłynęły od Michela Nandana z Hyundai Motorsport, Yvesa Mattona z teamu Citroen, a nawet kierowców, którzy nie chcieli ujawnić swoich personaliów.

Tegoroczny Rajd Polski został zorganizowany w ramach rocznej umowy z FIA. Wszystko wskazuje na to, że może ona nie zostać przedłużona.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: