SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Czy to najdziwniejsze Porsche w historii?

Czy to najdziwniejsze Porsche w historii?

16.03.2017, godz. 15:07
Porsche Cayenne Cabrio
Porsche Cayenne Cabrio foto: Porsche

Porsche odsłania najlepsze koncepcyjne kąski ze swojego muzeum w  Stuttgarcie. Obok 911 stylizowanej na sedana czy pierwowzoru Panamery, na klipie można zobaczyć wyjątkowo dziwne auto...

Nie jest to wbrew pozorom kolejna odmiana 911, lecz wyjątkowo unikatowa wersja Cayenne. Ten samochód już nawet w cywilnym wydaniu budził olbrzymie zastrzeżenia fanów marki. SUV w ofercie Porsche? Przecież to herezja!

Cayenne jednak postawiło firmę na nogi, dzięki czemu teraz notuje ona tak rewelacyjne wyniki finansowe. Inżynierowie pracowali jednak nad czymś więcej – połączeniem SUV-a z nadwoziem cabrio.

Zobacz też: Hybrydowe Porsche Panamera z "setką" w 3,4 s!

Auto wygląda zdumiewająco i wyprzedziłoby swoje czasy. Podobne rozwiązanie wprowadził – zresztą znacznie później - Nissan z modelem  Murano CrossCabriolet. Spektakularna klęska rynkowa sprawiła, że nikt nie kwapił się do ponownego tworzenia tego segmentu. Do czasu – obecnie zamówić można Range Rovera Evoque w wersji cabrio!

Porsche Cayenne cabrio pozostanie prawdopodobnie jedynie ciekawostką. W muzeum w Stuttgarcie można zobaczyć też takie konstrukcje jak Mission E czy pierwszy egzemplarz 918 Spider.

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: