SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Czy w Polsce powstanie nowa fabryka Mercedesa?

Czy w Polsce powstanie nowa fabryka Mercedesa?

21.03.2016, godz. 12:13
Mercedes-Benz klasy E
Mercedes-Benz klasy E foto: Mercedes

Z medialnych doniesień wynika, że decyzja o budowie kolejnej fabryki Mercedesa już zapadła. Aktualnie trwa proces podejmowania decyzji, dotyczącej lokalizacji nowej inwestycji. Na tym etapie, Polska jest wymieniana jako najlepszy kandydat

Po wstępnych rozważaniach Niemcy brali pod uwagę dwie lokalizacje nowej fabryki. Chodziło o Rosję i Polskę. Jednak zarząd Mercedesa bardziej jest bardziej przychylny do zainwestowania pieniędzy w Polsce. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, gdzie dokładnie miałaby powstać fabryka, ale jako jedną z możliwych lokalizacji podaje się miejscowość Jawor. Kilka miesięcy temu firma Jagual Land Rover zastanawiała się nad budową montowni w tym miejscu.

Zobacz też: 2016 Merceses-Benz Klasy E – nowy hipersedan

Nie wiadomo też, jakie auta miałyby być produkowane w Polsce, ale eksperci wskazują, że najprawdopodobniej Mercedes chce zbudować montownię modeli budowanych na platformie MRA, czyli Mercedesy Klasy C, E, S oraz GLC.

Sprawy nie komentują na razie ani przedstawiciele Mercedesa, ani reprezentanci polskich władz. Z nieoficjalnych informacji wynika, że decyzje zapadną do końca marca 2016 roku.

autor: Jakub Tujaka zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: