SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Czym jeździ Beata Szydło? Samochód premier to SsangYong Korando D20T

Czym jeździ Beata Szydło? Samochód premier to SsangYong Korando D20T

10.04.2017, godz. 09:18
Beata Szydło, SsangYong Korando D20T 175 KM
Beata Szydło, SsangYong Korando D20T 175 KM foto: Super Express

Beata Szydło pełniąca funkcję szefowej polskiego rządu, choć ma do dyspozycji opancerzone limuzyny, to czasami woli sama wsiąść za kierownicę prywatnego auta. Pani premier jest właścicielką czarnego SUV-a, którym chętnie porusza się gdy wraca odpocząć do domu, do Przecieszyna. Co to za auto?

Reprezentacyjny, a przy tym wygodny i bardzo bezpieczny samochód, to podstawa w przypadku najważniejszych osób w państwie. Dlatego też Beata Szydło na co dzień przemieszcza się luksusowymi limuzynami należącymi do Biura Ochrony Rządu (Audi A8, Mercedes Klasy S, BMW serii 7). Są jednak momenty, w których pani premier chce czuć się jak zwykły obywatel, dlatego nie rezygnuje z samodzielnego prowadzenia samochodu. Gdy pojawia się tylko okazja, wsiada za kierownicę swojego SUV-a i załatwia prywatne sprawy.

Nasz TEST: SsangYong Korando 2.0 4WD Sapphire: biały kruk

Beata Szydło jest w posiadaniu dwóch samochodów. W oświadczeniu majątkowym deklarowane są dwa auta - pierwszy to Skoda Fabia z 2006 roku warta obecnie około 12 tys. zł, a drugi pojazd to znacznie młodszy SsangYong Korando z 2011 r. Czarny SUV koreańskiej marki to wersja D20T. Silnik pracujący pod maską to wysokoprężny motor o pojemności 2.0 litra generujący moc 175 KM i 360 Nm. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie około 10 sekund i może się rozpędzić do szybkości 180 km/h. Według danych producenta średnie zużycie oleju napędowego wynosi 7 l/100 km.

SsangYong Korando D20T należący do Beaty Szydło ma wartość około 35 000 zł.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: