SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Czym jeździ Jerzy Janowicz: Tenisista dostał sportowego Pegueota RCZ - ZDJĘCIA

Czym jeździ Jerzy Janowicz: Tenisista dostał sportowego Pegueota RCZ - ZDJĘCIA

17.01.2013, godz. 10:40
Jerzy Janowicz dostał Pegueota RCZ
foto:

Jerzy Janowicz podpisał kontrakt reklamowy z marką Peugeot i odebrał kluczyki do modelu RCZ. Sportowa bryka najlepszego polskiego tenisisty ma silnik o mocy 200 koni mechanicznych, przyspiesza do 100 km/h w 7,5 s i osiąga maksymalną prędkość 237 km/h. - Lubię ładne i szybkie samochody, a ten podoba mi się bardzo - uśmiecha się Jerzyk.

Z francuskim producentem samochodów Janowicz związany był już od jakiegoś czasu. Inicjatywa wyszła ze strony jednego z łódzkich dealerów, a tenisista w ramach umowy dostał model Peugeot 508. Po sukcesie Jerzyka w Paryżu obie strony postanowiły kontynuować współpracę.

Wczoraj w Kazimierzu Dolnym zajmujący 26. miejsce w rankingu ATP tenisista odebrał sportowy model Peugeot RCZ. W podstawowej wersji auto jest warte ok. 110 tysięcy złotych. Pozostałe warunki kontraktu strzeżone są tajemnicą. Wiadomo jednak, że podpisany został na rok z możliwością przedłużenia umowy.

- Nie ukrywam, że moim hobby są komputery, a nie auta, ale piękne samochody też lubię. Wybierając je, zwracam uwagę na wszystko: wygląd, moc silnika, bezpieczeństwo. Ten model Peugeota podpasował mi wyjątkowo - stwierdził Jurek.

Osiągi Pegueota RCZ Jerzego Janowicza

Silnik: benzynowy 1.6 litra, 4 cylindrowy z turbo
Moc maksymalna: 200 KM (przy 5500-6800 obr./min)
Maks. moment obrotowy: 275 Nm (przy 1700-4500 obr./min)
Prędkość maksymalna: 237 km/h
Przyspieszenie od 0 do 100 km/h: 7,5 s

autor: Michał Chojecki zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: