SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Daimler planuje 10 elektrycznych modeli do 2025 roku

Daimler planuje 10 elektrycznych modeli do 2025 roku

28.11.2016, godz. 09:57
Mercedes-Benz Generation EQ Concept
Mercedes-Benz Generation EQ Concept foto: Mercedes-Benz

Niemiecki producent dopiero co utworzył nową, elektryczną markę EQ, a już pojawiają się pierwsze informacje na temat nadchodzących modeli. Plany są niezwykle ambitne.

Liczby robią wrażenie. Daimler chce zainwestować 10 miliardów (!) euro w rozwój samochodów elektrycznych. Szef działu rozwoju, Thomas Webber, poinformował o tym podczas wywiadu z gazetą Stuttgarter Zeitung.

Zobacz też: Tak wygląda elektryczne BMW i5!

Do 2025 roku Niemcy chcą wypuścić na rynek 10 zelektryzowanych modeli. Trzy z nich sprzedawane będą pod marką Smart. Mercedes przewiduje, że auta z wtyczką będą stanowić nawet ¼ samochodów dostarczonych do klientów.

Tym bardziej, że przewidywany rozwój technologii używanych w bateriach sprawi, że zasięg takiego pojazdu na jednym ładowaniu będzie wynosił nawet 700 kilometrów. W celu obniżenia kosztów, wiele elementów zostanie zapożyczonych z „tradycyjnych” aut dostępnych już w ofercie.

Oczywiście marka nie zapomina o SUV-ach. Do końca dekady na rynek ma zostać wprowadzona produkcyjna wersja konceptu EQ. To wynik walki pomiędzy producentami – Audi może zawojować rynek modelem e-Tron Quattro, Volkswagen mocno przymierza się do rozwoju linii e, BMW pracuje nad linią "i" a klienci cały czas zainteresowani są Teslą.

Koncept EQ ma moc 402 koni mechanicznych uzyskanych z dwóch silników elektrycznych, po jednym na każdej osi. Samochód oferuje zasięg nawet 500 kilometrów, a po 5 minutach ładowania może przejechać nawet 100 kilometrów.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: