SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Dodatkowe wydatki dla grupy VAG – tym razem chodzi o 3.0 TDI

Dodatkowe wydatki dla grupy VAG – tym razem chodzi o 3.0 TDI

20.12.2016, godz. 15:53
Audi SQ5 plus 3.0 V6 TDI quattro
Audi SQ5 plus 3.0 V6 TDI quattro foto: SuperAuto24.pl

Dieselgate to – jak widać - niekończąca się historia. Teraz marka stoi przed kolejnymi wydatkami związanymi z silnikami 3.0 TDI.

Afera dotycząca przekroczenia normy emisji spalin przez samochody z jednostkami wysokoprężnymi produkcji Volkswagena zbiera kolejne żniwo. Dotychczas niemiecki koncern musiał zapłacić 2,7 miliarda (!) dolarów na pokrycie szkód w związku z nieprawidłowościami emisji tlenków azotu w motorach o pojemności dwóch litrów.

Zobacz też: Volkswagen Tiguan Allspace: debiut już w styczniu

Teraz Volkswagen będzie jeszcze musiał dorzucić 200 milionów dolarów - chodzi o rekompensatę za nadmierną emisję w jednostkach 3.0 TDI. Tych jest zdecydowanie mniej na rynku, klienci również nie chcą rozstawać się ze swoimi samochodami. Teoretycznie tylko 20 tysięcy (z ogółu 80 000 egzemplarzy) aut wróci do dealera w zamian za finansowe zadośćuczynienie.

Volkswagenowi będzie to wyjątkowo na rekę. Samochody na drogach zostaną naprawione dużo tańszym kosztem niż w przypadku ich odkupu. W przypadku aut z silnikami 2.0 klienci przyjeżdżali autami zdekompletowanymi, bowiem w warunkach odkupu zapisano tylko, że pojazdu musi poruszać się o własnych siłach...

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: