SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Dolnośląska policja odebrała 37 nowych radiowozów

Dolnośląska policja odebrała 37 nowych radiowozów

20.01.2017, godz. 11:58
Nowe radiowozy policji
Nowe radiowozy policji foto: Policja

Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu odebrała nowe radiowozy zakupione z policyjnego budżetu. Funkcjonariusze otrzymali w sumie 37 pojazdów służbowych, wśród których znalazły się busy Volkswageny T6, furgony Ford Transit, a także samochody osobowe Kia Cee'd oraz Skody Yeti.

Polska Policja zakupiła pod koniec 2016 roku kilkaset różnego rodzaju nowych pojazdów. W dniu 17 stycznia część z tej floty przekazano do dyspozycji komórek organizacyjnych i jednostek policji garnizonu dolnośląskiego.

Na tereny Dolnego Śląska trafiło 9 Volkswagenów T6 z silnikami benzynowymi 2.0 TSI o mocy 150KM. Auta są w specyfikacji 7-osobowej (przewóz 5 policjantów oraz 2 osób zatrzymanych w specjalnie przystosowanym przedziale). Auta trafiły m.in. do funkcjonariuszy z powiatów: jeleniogórskiego, legnickiego, strzelińskiego, bolesławieckiego, kłodzkiego, lubańskiego, zgorzeleckiego oraz lwóweckiego.

Zobacz też: 240 nowych radiowozów Skoda Yeti dla policji

Do Wydziału Konwojowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu przydzielono 5 nowych Fordów Transitów, wyposażonych w wysokoprężne silniki 2.0 TDCi o mocy 130 KM.

Skody Yeti z benzynowymi jednostkami 1.4 TSI o mocy 150 KM, współpracującymi z napędem na cztery koła, trafiły do dolnośląskich funkcjonariuszy w ilości 9 egzemplarzy. Jeśli chodzi o samochody Kia Cee'd, to do flot jednostek terenowych trafi 14 takich oznakowanych radiowozów z benzynowymi silnikami 1.6 o mocy 134 KM.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: