SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Drift Masters Grand Prix 2014: kalendarz widowiskowych zawodów w drifcie

Drift Masters Grand Prix 2014: kalendarz widowiskowych zawodów w drifcie

04.06.2014, godz. 14:36
Drifting
foto: materiały prasowe

Drifting to wyjątkowy sport, który przyciąga tłumy kibiców i gwarantuje ogromne emocje. Jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu staje się coraz popularniejsza w Polsce, dlatego też z każdym rokiem przybywa widowiskowych imprez tego typu. Prezentujemy kalendarz profesjonalnych zawodów Drift Masters Grand Prix 2014.

Driftig to prężnie rozwijająca się dyscyplina motorsportu, która zasługuje na uwagę. To z jednej strony pełna zaciekłości, wymagająca odwagi, precyzji i opanowania rywalizacja, a z drugiej wspaniałe show dla publiczności. W sezonie 2014 odbędą się 3 rundy z serii Drift Masters Grand Prix 2014, a każda z nich potrwa 3 dni. Dyrektorem technicznym serii jest sam Maciej Polody - polska legenda Europejskiego Driftingu.

Przeczytaj też: Co to jest drifting, na czym polega, jak jeździć w kontrolowanym poślizgu

Drift Masters G.P. to zawody najlepszych lig światowych i jednocześnie pełen rozmachu festiwal sportów samochodowych. W efektownych autach pojawiają się moce rzędu 500-800 KM, duże osiągane na torze prędkości, a pojedynki między zawodnikami nieraz kończą się poważnymi kolizjami.

Driftowe zawody Drift Masters G.P. połączone będą z całym cyklem imprez. Obok zmagań drifterów pojawią się m.in.: rajdy samochodowe, mistrzostwa w kartingu, stunt motocyklowy, pokazy związane z Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego, Akademia Bezpiecznej Jazdy oraz wystawy samochodów sportowych i zabytkowych, czy pokazy modeli RC.

Kalendarz zawodów Drift Masters Grand Prix 2014

- 20-22 czerwca (Sopot-Gdańsk) - runda uliczna
- 19-20 lipca (Toruń) - runda uliczna
- 12-14 września (Karpacz) - runda górska

Jest o co walczyć. Do podziału w 3 rundach między zawodnikami będzie łączna pula nagród sięgająca 120 000 złotych. Na każdych zawodach pomiędzy pięciu najlepszych drifterów rozdzielona zostanie na nagrody kwota 40 000 złotych.

Ceny biletów

sobota: 15pln
niedziela: 25pln
sobota + niedziela: 30pln
dzieci do 12 roku życia za darmo

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: