SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Drift Masters Grand Prix 2014: pierwsza runda uliczna PGE ARENA Gdańsk

Drift Masters Grand Prix 2014: pierwsza runda uliczna PGE ARENA Gdańsk

20.06.2014, godz. 14:48
Drift Masters 2014
foto: materiały prasowe

Już 21-22 czerwca w Gdańsku odbędzie się pierwsza runda zawodów driftingowych organizowanych przez ligę Drift Masters Grand Prix (DM.GP). Przed gdańską PGE Areną, najlepsi drifterzy Starego Kontynentu zmierzą się w pojedynkach podczas I rundy DM.GP. Nie zabraknie przebiegającej w kłębach dymu walki zderzak w zderzak oraz efektownych, prowadzonych na dużych prędkościach przejazdów w parach.

Drifting to wyjątkowy sport, który przyciąga tłumy kibiców i gwarantuje ogromne emocje. Jazda samochodem w kontrolowanym poślizgu staje się coraz popularniejsza w Polsce, dlatego też z każdym rokiem przybywa widowiskowych imprez tego typu. Drift Masters Grand Prix to zawody najlepszych lig światowych i jednocześnie pełen rozmachu festiwal sportów samochodowych. W efektownych autach pojawiają się moce rzędu 500-800 KM, duże osiągane na torze prędkości, a pojedynki między zawodnikami nieraz kończą się poważnymi kolizjami.

Przeczytaj też: Co to jest drifting, na czym polega, jak jeździć w kontrolowanym poślizgu

Debiut zawodów z serii Drift Masters G.P. będzie ozdobą "Gdańsk Moto Show" i prawdziwą gratką dla fanów motoryzacji. Świadkami takiego właśnie wydarzenia, już 21 -22 czerwca, będą kibice i widzowie zgromadzeni wokół Gdańskiej PGE Areny. Drift Masters Grand Prix do udziału w I rundzie zawodów zaprosiło najlepszych zawodników z Polski i Europy. Obecność niekwestionowanych mistrzów tej dyscypliny oraz szereg atrakcji przewidzianych przez organizatorów, a także nowy standard przeprowadzania zawodów i prezentacji driftingu szerokiej widowni to zapewnienie, że zgromadzona przed PGE Areną publiczność może liczyć na prawdziwe, emocjonujące widowisko w światowym wydaniu.

Zobacz: Wariat z BMW M3 driftuje pod warszawską tęczą na Placu Zbawiciela - WIDEO

Zawody Drift Masters Grand Prix połączone będą z całym cyklem imprez, które będą się równocześnie odbywać na terenie Gdańskiej PGE Areny. W programie "Gdańsk Moto Show" obok zmagań drifterów m.in.: przygotowania i start 10. Rajdu Kaszub GDAŃSK BALTIC CUP 2014, Mistrzostwa Amatorów Polski Płn. w kartingu, stunt motocyklowy, pokazy związane z Bezpieczeństwem Ruchu Drogowego, Akademia Bezpiecznej Jazdy oraz wystawy samochodów sportowych i zabytkowych, czy pokazy modeli RC.

Ceny biletów

Sobotnie treningi drifterów - start godzina 10:00. Kwalifikacje do niedzielnych finałów w godz. 15:30-18:30. Drift Show najlepszych 16 kierowców - niedziela godzina 14:00.

sobota: 15pln
niedziela: 25pln
sobota + niedziela: 30pln
dzieci do 12 roku życia za darmo

Kalendarz zawodów

- 20-22 czerwca (Sopot-Gdańsk) - runda uliczna
- 19-20 lipca (Toruń) - runda uliczna
- 12-14 września (Karpacz) - runda górska

Mapka imprezy


autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: