SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Drift Masters Grand Prix 2014 - wiemy kto wygrał - WYNIKI

Drift Masters Grand Prix 2014 - wiemy kto wygrał - WYNIKI

15.09.2014, godz. 12:06
Drifting
foto: materiały prasowe

W Karpaczu, turystycznym mieście położonym w Sudetach Zachodnich, w dniach 13-14 września odbyła się finałowa runda mistrzostw Drift Masters Grand Prix 2014. Wymagająca górska runda przyniosła wiele emocji i mimo utrudnień spowodowanych na zakończeniu imprezy podczas przejazdów topowej ósemki, udało się wyłonić najlepszych zawodników.

Po udanych zawodach przeprowadzonych w Gdańsku i na stadionie żużlowym w Toruniu, najlepsi drifterzy w Europie zaproszeni zostali na górską rundę do Karpacza. Wymagająca jazda bokiem po wzniesieniach przyniosła wiele emocji.

Przez trudności z jakimi musiał zmierzyć się organizator, niestety nie udało się doprowadzić niedzielnych zawodów do końca. Ze względu na utrudnione warunki, przez które nie było możliwe zapewnienie należytego bezpieczeństwa zawodnikom, Dyrektor Techniczny i Dyrektor Zawodów podjęli decyzję o zakończeniu III rundy DMGP przed ostatecznym rozstrzygnięciem. W wyniku takiej decyzji, wszyscy zawodnicy finałowej TOP 8 zostali sklasyfikowani na 8 miejscu.

Zobacz też: Drift Masters Grand Prix 2014: WYNIKI drugiej rundy Motoarena Toruń - WIDEO

Mimo zaciętej walki, po zsumowaniu punktów zwycięzcą Klasyfikacji Generalnej DMGP 2014 został Piotr Więcek z BudMat Auto Team. Więcek triumfował zarówno podczas II rundy zawodów w Toruniu, jaki w I rundzie DMGP w Gdańsku. Drugie miejsce w "generalce" zdobył Bartosz Stolarski, a trzecie Marcin Mospinek.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: