SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Drift Masters Grand Prix 2015: pierwsza runda w majówkę na Autodromie Jastrząb

Drift Masters Grand Prix 2015: pierwsza runda w majówkę na Autodromie Jastrząb

01.05.2015, godz. 12:37
Bartosz Stolarski Nissan 200 SX S14
Bartosz Stolarski Nissan 200 SX S14 foto: materiały prasowe

Startuje Drift Masters Grand Prix 2015. Już w majowy weekend na Autodromie w Jastrzębiu koło Radomia, odbędzie się pierwsza tura driftingowych zawodów. Mistrzowie kierownicy z Polski i z Europy zmierzą się w dwóch rundach.

Drift jest dyscypliną, która polega na bardzo precyzyjnym prowadzeniu samochodu w kontrolowanym poślizgu przy dużej prędkości. Sport ma swoje korzenie w Japonii, a do Polski przywędrował z Niemiec.

Sprawdź też: Drift Masters GP 2015: kalendarz zawodów jazdy w poślizgu

W rywalizacji na Autodromie w Jastrzębiu weźmie udział 36 kierowców – najmłodszy z nich ma 15 lat, najstarszy ponad 40. Podczas zawodów Drift Masters GP kierowcy pokonują trasę w parach – w bardzo bliskiej odległości – często liczonej w milimetrach. Zwycięża zawodnik, który zdobędzie największą liczbę punktów.

Majówka na Autodromie w Jastrzębiu, to nie tylko zawody – to atrakcje dla całych rodzin. Organizatorzy zadbali o rozrywkę dla dzieci. Od rana fani motoryzacji będą mogli przyglądać się treningom, przewidziane jest również show dla publiczności. W godzinach popołudniowych będzie można zajrzeć do parku maszyn, by z bliska obejrzeć samochody.


Drift Masters Grand Prix 2015 - Autodrom Jastrząb

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: