SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Droga ekspresowa S69 między Bielskiem-Białą a Buczkowicami otwarta! – ZDJĘCIA

Droga ekspresowa S69 między Bielskiem-Białą a Buczkowicami otwarta! – ZDJĘCIA

06.11.2014, godz. 15:59
S69 Bielsko-Biała - Buczkowice
S69 Bielsko-Biała - Buczkowice foto: GDDKiA

Na mapie dróg ekspresowych przybył nam kolejny odcinek trasy S69. 6 listopada oddano do użytku ponad 6-kilometrowy fragment między Bielskiem-Białą a Buczkowicami na Śląsku.

Jest to jeden z dwóch odcinków ekspresówki S69 łączących Bielsko-Białą, Żywiec i Zwardoń o łącznej długości ponad 15 km. Droga, którą oddano do użytku ma po dwa pasy ruchu w jedną stronę o szerokości 3,5 m wraz z 2,5-metrowym pasem awaryjnym. Dodatkowo przewidziano dwa węzły "Wilkowice" i "Buczkowice". Dzięki oddaniu do użytkowania tego odcinka czas przejazdu między Bielskiem-Białą a Żywcem skróci się o 15 minut.

Zobacz też: Leżajsk ma całą obwodnicę! Otwarto kolejny odcinek drogi krajowej 77

W ramach inwestycji wybudowano: 4 mosty, 5 wiaduktów, 62 przepusty i asfaltową nawierzchnię główną o długości 6,15 km. Do ukończenia całej inwestycji pozostało wybudowanie odcinka S69 między węzłem "Buczkowice" a Żywcem. Całość ma zostać udostępniona kierowcom w trzecim kwartale 2015 roku. Droga ekspresowa S69 między Bielskiem-Białą a Zwardoniem jest ważnym korytarzem drogowym łączącym granicę Polski ze Słowacją z siecią dróg w pozostałej części kraju.

Mapka całego odcinka drogi ekspresowej S69 Bielsko-Biała – Żywiec.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: