SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Droga krajowa nr 4: Obwodnica Jarosławia już OTWARTA

Droga krajowa nr 4: Obwodnica Jarosławia już OTWARTA

19.12.2012, godz. 14:34
obwodnica
foto: EAST NEWS

To już koniec zakorkowanego Jarosławia, który w ostatnich latach cierpiał na trudną sytuację komunikacyjną. Do ruchu oddana została ponad 11-kilometrowa obwodnica miasta w ciągu drogi krajowej nr 4. Podczas oficjalnego otwarcia obecny był minister transportu Sławomir Nowak.

Oddana we wtorek 18 grudnia 2012 roku do użytku kierowców obwodnica Jarosławia (woj. podkarpackie), przebiega przez północną i wschodnią częścią miasta. Trasa rozpoczynająca się w miejscowości Tywonia, a kończąca w Tuczempach, to ważny element szlaku komunikacyjnego z południowo-wschodnią granicą Ukrainy w Korczowej.

Obwodnica skraca teraz czas przejazdu przez Jarosław do 15 min, i przede wszystkim eliminuje ruch tranzytowy z centrum. W ramach inwestycji powstały drogi dojazdowe o łącznej długości 11,31 km oraz cztery bezkolizyjne węzły drogowe.

Budowa drogi trwała ponad dwa lata. Projekt finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej, w całości pochłonął 468,4 mln zł.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: