SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Drogowa Trasa Średnicowa na Śląsku dłuższa: kolejny odcinek otwarty

Drogowa Trasa Średnicowa na Śląsku dłuższa: kolejny odcinek otwarty

07.11.2014, godz. 22:05
Drogowa Trasa Średnicowa
Drogowa Trasa Średnicowa foto: GDDKiA

W województwie śląskim otworzono kolejny odcinek Drogowej Trasy Średnicowej. Trasa przebiegająca przez całą aglomerację doczekała się otwarcia odcinka od granicy Zabrza i Gliwic na zachód.

Oddany do użytku fragment o uzupełnia drogi szybkiego ruchu w okolicach autostrady A1. Drogowa Trasa Średnicowa jest ważnym ciągiem komunikacyjnym łączącym docelowo Gliwice z Katowicami od węzła z drogą krajową 88 do węzła z ulicą Murckowską. Całość ma mieć 31,3 km i przebiegać przez Gliwice, Zabrze, Rudę Śląską, Świętochłowice, Chorzów i Katowice. Obecnie cała trasa liczy prawie 26 km. Do wybudowania pozostał jeden odcinek w Gliwicach o długości 5,6 km.

Czytaj też: Obwodnica Augustowa oddana do użytku! Kontrowersyjna trasa omija Dolinę Rospudy

Nowootwarty odcinek  ma długość 2,8 km i ciągnie się od granicy Gliwic z Zabrzem do węzła ulicą Kujawską. W ramach inwestycji powstały dwa węzły drogowe (dodatkowy z Autostradą A1), dwie jezdnie o szerokości 2 pasów na odcinku od węzła z ul. Kujawską do A1 i 3 pasów od Autostrady do granicy Gliwic i Zabrza, 5 obiektów mostowych i całą infrastrukturą techniczną. Budowa rozpoczęła się 17,07,2012 a zakończyła 31,10,2014 r.

Koszt całej inwestycji to ponad 250 mln złotych a część dofinansowała Unia Europejska. Wykonawcą robót była firma Skanska.

Polub SuperAuto24.pl na Facebooku

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: