SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Warszawa: Drogowcy otwierają południową obwodnicę stolicy

Warszawa: Drogowcy otwierają południową obwodnicę stolicy

01.08.2013, godz. 10:46
Drogowcy otwierają obwodnicę
foto:

Choć otwarcie południowej obwodnicy Warszawy było możliwe od kilku tygodni, drogowcy dopiero niedawno zaczęli działać. W środę rano 31 sierpnia dostarczone zostały ostatnie mapy do wojewódzkiego nadzoru budowlanego.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad pochwaliła się na portalu Twitter, dostarczeniem ostatnich dokumentów wojewódzkiemu nadzorowi budowlanemu. Tym samym poinformowała w sieci, że 6-kilometrowy fragment trasy z Konotopy do al. Krakowskiej zostanie otwarty w ciągu najbliższych 24 godzin. Kiedy dokładnie?

>>> Straż miejska nie może łapać kierowców na fotoradar! <<<

- To już nie zależy od nas - mówi Urszula Nelken (50 l.), rzeczniczka GDDKiA. - Teraz nadzór budowlany musi sprawdzić wszystkie dokumenty i wydać decyzję pozwalającą użytkować tę część obwodnicy - dodaje.

Na miejscu zwołana zostanie też komisja złożona nie tylko z drogowców, ale też np. z policji i straży pożarnej, która sprawdzi, czy oznakowanie jest prawidłowe, a droga jest bezpieczna. Potem zostanie puszczony ruch. Trasa miała być gotowa w sierpniu 2012 roku. Dzięki niej kierowcy będą mogli szybciej dojechać z Warszawy do Krakowa i Wrocławia.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: