SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Drogowcy przez PRZYPADEK rozprawili się z ogromnymi korkami! W jaki sposób?

Drogowcy przez PRZYPADEK rozprawili się z ogromnymi korkami! W jaki sposób?

16.09.2016, godz. 15:46
rondo
rondo foto: Super Express

Gdy drogowcy postanowili wyremontować zbieg ulic Narutowicza i Krakowskiej, mieszkańców Tarnowa obleciało przerażenie. Brak tego jednego z większych skrzyżowań w mieście, gdzie zawsze tworzyły się ogromne korki, miał spowodować kompletny paraliż. Tymczasem, ku zaskoczeniu, wprowadzony tymczasowo ruch okrężny... całkowicie rozładował wszystkie zatory.

Na czas robót drogowych alei Krakowskiej w samym centrum Tarnowa zamknięto jedno z najbardziej korkujących się skrzyżowań w mieście. Wizja zamkniętej drogi przeraziła kierowców, którzy znając codzienną sytuację na skrzyżowaniu ulic Narutowicza, Krakowskiej i Sikorskiego nie byli w stanie wyobrazić sobie, co będzie się tam działo podczas prac drogowych. Tymczasem, ku zaskoczeniu zarówno tych, którzy wystawali codziennie w gigantycznych korkach, jak i samych drogowców, zbudowane tam prowizoryczne rondo kompletnie rozładowało cały ruch.

Zobacz też: Szokująca drogowa codzienność - Polskie Drogi 55

- To naprawdę rewelacyjne rozwiązanie! Kiedy jeszcze ruchem sterowały tu światła, cała ulica Narutowicza stała w jednym korku. Teraz wszyscy jadą płynnie - cieszy się Edward Baka, kierowca z Tarnowa podczas rozmowy z Gazetą Krakowską, która poinformowała o tym drogowym zaskoczeniu. Efektem zachwytów nad prowizorycznym rozwiązaniem będzie zamienienie go w stałe rondo. Po zakończeniu prac skrzyżowanie nadal zostanie w formie ruchu okrężnego.

Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: