SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Drożej na autostradach A4 i A2

Drożej na autostradach A4 i A2

24.01.2017, godz. 14:42
Autostrada
foto: Super Express

Pojawiają się kolejne informacje o ewentualnej podwyżce za przejazd po autostradzie A2. Na pewno zapłacimy więcej za podróż trasą A4.

Informację o podniesieniu stawek podał Dziennik Gazeta Prawna. Pomimo tego, że spółka Autostrada Polska nie podjęła jeszcze decyzji w sprawie wysokości podwyżek na A2, wiadomo już, że ewentualne zmiany nie nastąpią przed 1 marca. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele spółki. Wcześniej podobne deklaracje kończyły się podniesieniem cen.

Zobacz też: Jeździsz bezpiecznie i zgodnie z przepisami? Zapłacisz niższe OC!

Odcinek biegnący od Nowego Tomyśla do Konina jest jedną z najdroższych tras w Polsce. Za przejechanie jednego kilometra kierowcy muszą zapłacić aż 36 groszy za kilometr. To ponad trzy razy więcej niż na drogach zarządzanych przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.

Na pewno zapłacimy więcej w punktach Mysłowice oraz Balice na autostradzie A4. Podwyżki dotkną samochody dostawcze, auta z przyczepą oraz TIR-y. Kwota wzrośnie z 26,5 do 30 złotych.

Z kolei nie musimy obawiać się wzrostu cen na odcinkach pod opieką Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Przynajmniej do 2018 roku. Wtedy będzie ona mogła zarabiać na państwowych autostradach, zgodnie z decyzjami Komisji Europejskiej.

Bądź na bieżąco z motoryzacją. Polub nas na Facebooku

autor: Mateusz Lubczański zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: