SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Druga młodość toru Nurburgring! Po modyfikacji wróci bicie rekordów?

Druga młodość toru Nurburgring! Po modyfikacji wróci bicie rekordów?

19.08.2015, godz. 13:08
Nurburgring Nordschleife, północna pętla toru Nurburgring, tor Nurburgring
Nurburgring Nordschleife foto: materiały prasowe

W marcu 2015 roku doszło do tragicznego wypadku na północnej pętli toru Nurburgring. W następstwie wprowadzono ograniczenia prędkości i zakaz ustanawiania najlepszych czasów. Są szanse, że "Zielone Piekło" dostanie drugą szansę!

Podczas wyścigu cyklu Veranstaltergemeinschaft Langstreckenpokal Nurburgring, jeden z Nissanów GT-R wzbił się w powietrze i z impetem wpadł w grupę kibiców. Kierowcy nic się nie stało, ale w wyniku obrażeń zmarł jeden z oglądających. Od tamtego czasu władze pętli wprowadziły ograniczenia prędkości na niektórych partiach toru i ogólny zakaz bicia rekordów podczas testów. Teraz okazuje się, że możliwe są zmiany, które mają dać północnej pętli drugą młodość.

Zobacz: Wypadek Nissana GT-R Nismo na torze Nurburing: jeden kibic nie żyje

Wprowadzonych ma być łącznie 16 modyfikacji na ponad 25-kilometrowej trasie. W czasie kiedy tor będzie zamknięty (od listopada 2015 do marca 2016) m.in. zostanie wymieniona nawierzchnia w rejonie Quiddelbacher Hohe i Flugplatz. W efekcie powinno zniknąć pięć niebezpiecznych hop, które uwidaczniały się podczas wieloletniego użytkowania obiektu. Dodatkowo powiększone zostaną strefy bezpieczeństwa i wzmocnione ogrodzenia.

Czytaj: Seat Leon Cupra ST najszybszym kombi na torze Nurburgring!

Modyfikacje, które zostaną zaaplikowane na północnej pętli toru Nurburgring pozwolą na zdjęcie ograniczeń prędkości oraz przywrócenie możliwości pełnego korzystania z obiektu - łącznie z ustanawianiem nowych czasów przejazdu. Zapewne jednym z pierwszych, którzy pojawią się na odmłodzonym Zielonym Piekle, będzie Koenigsegg ze swoim Koenigseggiem One:1.

Poniżej możecie zobaczyć krótki materiał WIDEO, jak w dłuższej perspektywie zmieniła się północna pętla toru Nurburgring.

autor: Marek Adamowicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: