SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Duster w wersji pick-up doceniany w Ameryce, a w Europie go nie ma

Duster w wersji pick-up doceniany w Ameryce, a w Europie go nie ma

27.11.2015, godz. 10:52
Renault Duster Oroch
Renault Duster Oroch foto: Renault

Renault Duster Oroch, czyli Dacia Duster we wszechstronnej wersji pick-up, powstała głównie z myślą o Ameryce Południowej. Pojazd ledwo co zadebiutował na rynku w Brazylii, a już zgarnia tam nagrody.

Na wielu rynkach rumuńska budżetowa marka działa pod znacznie bardziej rozpoznawalnym oznakowaniem Renault. Auta Dacii pod francuskim szyldem są sprzedawana m.in. na rynkach Ameryki Łacińskiej, gdzie cieszą się wzięciem.

Zobacz też: Dacia Duster po liftingu 2016: pełny polski CENNIK

Model Renault Duster Oroch, to tak naprawdę dobrze znany w Europie Duster z przedłużonym nadwoziem, większym rozstawem osi oraz umiejętnie wpasowaną w sylwetkę skrzynią ładunkową. Samochód dzięki temu spełnia oczekiwania klientów poszukujących 5-osobowego pick-upa średniej wielkości. Pojazd jest bardzo interesujący, ale niestety na razie nie ma żadnych informacji na temat wprowadzenia go na rynki Starego Kontynentu.

Duster Oroch zdobył tytuł "Najlepszego pick-upa roku" w plebiscycie CAR Awards 2016, zorganizowanym przez brazylijskie czasopismo "CAR Magazine" w celu wybrania najciekawszych krajowych nowości roku. Pojazd został doceniony między innymi dzięki solidnej budowie, przestronności i uniwersalności oraz spozycjonowania między małymi, a dużymi pick-upami.

WIDEO - takie jest Renault Duster Oroch

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: