SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Duży Fiat za ponad 50 tysięcy złotych?

Duży Fiat za ponad 50 tysięcy złotych?

15.03.2017, godz. 11:17
Fiat 125p karetka
foto: x-news

Ponad 50 tysięcy złotych za dużego Fiata? To najwyraźniej możliwe, jeśli jest to przykładowo dobrze utrzymana karetka pogotowia. Tak przynajmniej zapewnia właściciel specjalistycznego Fiata 125p kombi. Auto niegdyś służyło w szpitalu w Oświęcimiu, a później w ośrodku zdrowia w Kętach.

- Ten samochód ma 90 procent oryginalnych części. Karetki to nie były auta, które wyjeżdżały raz w niedzielę do kościoła, tylko na co dzień jeździły, ratowały innych. Zostało bardzo mało takich karetek zachowanych w stanie jeżdżącym - opowiada o swoim samochodzie Adam Byrski, który wycenia klasyczny pojazd na 50 tysięcy złotych.

Historia Dużego Fiata: Najnowsze Fiaty 125p mają już 25 lat!

Czy kwota 50 tys. zł to dużo? Obecnie Duże Fiaty osiągnęły miano kultowych. Najbardziej poszukiwane są auta z początku produkcji. W serwisach ogłoszeniowych pojawiają się oferty sprzedaży zarówno aut dobrze zachowanych, jak i odrestaurowanych. Fiaty 125p z końcówki lat 60. XX. wieku w doskonałym stanie technicznym są wyceniane właśnie na takie kwoty. Wersja kombi (produkcja od 1971 r.), jest rzadkością ponieważ raczej nie trafiała do prywatnych właścicieli.

Źródło: X-NEWS
autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: