SUPERAUTO Nowości Testy Porady Moto news Auto katalog Galerie Kalkulatory
SuperAuto moto news Dwa Fordy Mustangi dziennie! To najlepiej sprzedające się auto sportowe w Polsce!

Dwa Fordy Mustangi dziennie! To najlepiej sprzedające się auto sportowe w Polsce!

15.01.2017, godz. 12:01
2015 Ford Mustang 5.0 V8
2015 Ford Mustang 5.0 V8 foto: zdjęcia własne

Decyzja o wprowadzeniu szóstej generacji Forda Mustanga do Europy okazała się strzałem w dziesiątkę. Księgowi Forda notują spore przychody ze sprzedaży tego modelu na Starym Kontynencie, a klienci ze względu na duży popyt muszą miesiącami czekać na odbiór swojego wymarzonego Mustanga.

Nowy Ford Mustang najpierw był najlepiej sprzedającym się coupe w 2015 roku w skali globalnej, a teraz ten sam wyczyn został powtórzony w danych za rok 2016. Model ten króluje na własnym podwórku w USA i wiedzie prym na rynkach wielu innych krajów, w tym w Polsce.

Testowaliśmy go: Ford Mustang GT 5.0 V8: nowe wydanie legendy

Według danych Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego SAMAR, Polacy zarejestrowali w 2016 r. dokładnie 506 nowych Fordów z galopującym koniem w logotypie! Co ciekawe aż 75 procent aut to topowe odmiany GT z silnikiem 5.0 V8 generującym moc 421 KM. Reszta miała słabszy 4-cylindrowy motor 2.3 EcoBoost (moc 317 KM). Jeśli chodzi o rodzaj nadwozia, to aż 90 proc. sprzedanych aut dotyczy wersji zamkniętej fastback, a tylko 10 procent to kabriolety. Interesująca informacja dotyczy jeszcze jednego faktu - aż 80 proc. wszystkich rejestracji przypada na firmy.

Sprawdziliśmy również: TEST Ford Mustang Convertible 2.3 EcoBoost

Liczba 506 sprzedanych w Polsce Mustangów to bardzo dużo. Jak wyliczył SAMAR, biorąc pod uwagę, że miniony 2016 rok liczył w kalendarzu łącznie 252 dni robocze, średnio w Polsce rejestrowane były 2 Mustangi dziennie. Co takiego ma w sobie ten amerykański samochód, że jest najczęściej wybieranym autem sportowym? Pomijając fakt, że jest legendą, to przede wszystkim jest najtańszym tego typu samochodem. Za podstawowego EcoBoosta trzeba zapłacić od 162 000 zł, a koszt odmiany GT z rasowym V8 pod maską wynosi od 183 000 zł. Nikt inny nie oferuje za taką cenę, tak dużo mocy i połączenia V-ósemki z manualną przekładnią i napędem na tylną oś.

autor: Rafał Mądry zobacz inne artykuły tego autora
Więcej w superauto
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: